У Новомосковську на ремонті дитсадка”Чебурашка”освоєні шалені гроші!(ВІДЕО) Та чому прокуратура втратила інтерес до таких дій?

У Новомосковську 19 грудня після реконструкції відкрили дитсадок «Чебурашка», ремонт якого обійшовся в суму, яку посадовці бояться навіть озвучувати, щоб не дратувати платників податків.

 

            Але ми все-таки спробували порахувати, в яку копієчку вилився цей ремонт.
«Чебурашка» перестав бути дитсадком понад два десятиліття тому, коли в період масового зубожіння населення народжувалося мало дітей. Дитсадок закрили як незатребуваний, приміщення здали в оренду. Коли життя в Україні більш-менш налагодилось, виявилося, що місць у міських дитсадках катастрофічно не вистачає і їх треба якось повертати дітям. Найменше проблем з поверненням було саме у «Чебурашки». Тому у 2012 році виконком замовив проєкт його ремонту, а самі роботи через відсутність коштів у Новомосковську погодилася фінансувати обласна влада. 
                 Управління капітального будівництва обладміністрації провело торги, переможцем яких стало ТОВ “Ремтекс”, з ним уклали договір на ремонт дитсадка на 10,2 млн грн з терміном завершення робіт – кінець 2015 року. До новомосковського управління освіти потягнулися мами новонароджених у щасливому передчутті отримання дитиною місця у дитсадку.
                  Але, освоївши за 2013-2015 роки 4,3 млн грн, “Ремтекс” ремонт не закінчив у зв’язку з відсутністю фінансування, і договір з ними розірвали. Хоча будівельники встигли за отримані кошти встановити металопластикові вікна, 15 металевих дверей, обладнати нові системи каналізації та тепловодопостачання, обштукатурити стіни, встановити перегородки з газобетону, прокласти труби у підвалі, встановити пристрої для опалення підлоги тощо.
                Щоб закінчити ремонт садочка, в ОДА провели ще один тендер, переможцем якого визнали ТОВ “Спеціалізована пересувна механізована колона 788”, вони взялися виконати роботи, що залишилися, за 12,4 млн грн. При цьому, як потім встановив суд, в обсяг робіт було включено і роботи, які вже до цього були виконані фірмою “Ремтекс”!
                 Фінансування ремонту здійснювалося на принципах співфінансування з обласного і міського бюджетів. Чиновники під телекамери проводили в дитсадку наради, запевняли, що у них тут все під контролем, і вже ковтали слину від очікуваного розподілу «здобичі». Жадоба до наживи на дітях… Як же таке могло статися без злочинної змови будівельників, замовників, технагляду, посадовців обласної та міської влади? Хтось із них «проколовся», і за справу взялися слідчі.

В Новомосковске детский садик «Чебурашка» взят под контроль (Вадим Нестеренко)2017год.

 

Народный депутат провел инспекцию Новомосковского детсада «Чебурашка» (Нестеренко В. Г.) 24.09.18

 

В Новомосковске детский садик «Чебурашка» взят под контроль (Сергей Горошко) 2017год.

 

В Новомосковске детский садик «Чебурашка» взят под контроль (Юрий Борисов) 2017год.

 

 

На изображении может находиться: 5 человек, шляпа, толпа, ребенок и на улице

 

На изображении может находиться: 3 человека, люди стоят и на улице

 

На изображении может находиться: люди стоят

 

 

 

 

 

              Як стало відомо, станом на 2017 рік з міського бюджету вже було перераховано на ремонт дитсадка близько 2,5 мільйонів і планувалося витратити ще 5 млн міських грошей на благоустрій території та внутрішнє обладнання приміщень.
              За висновками слідства, чиновники вступили у злочинну змову з керівниками ТОВ “Ремтекс” і ТОВ “Спеціалізована пересувна механізована колона 788” і, зловживаючи службовим становищем, внесли в технічне завдання перелік робіт і матеріалів, які були фактично виконані на момент оголошення тендера, здійснивши приготування до присвоєння бюджетних коштів. У квітні 2016 року було порушене кримінальне провадження по справі №183/5255/16, яку розглядав Новомосковський міськрайонний суд. Але чому досі нічого не чути, щоб хтось з винних отримав покарання? Тут цікаво закручений сюжет…
                   На сайті судової влади України значиться 9 судових рішень у цій справі, яку досить активно розглядали у 2016-2017 роках. Останнє рішення датовано 21 березня 2017 року. В ухвалі суду сказано, що прокурор подав заяву, в якій відмовляється від вимог, викладених ним у попередньому клопотанні, а саме – про надання судом доступу до документів, які перебувають у володінні Управління ЖКГ Дніпропетровської ОДА. Прокурор чомусь передумав і втратив інтерес до перевірки документів. На цьому все, фініта ля комедія, судових засідань більше не було.
                    Та, як кажуть, чим далі в ліс, тим зліші дятли: уже 21 липня 2017 року Управління ЖКГ обладміністрації провело ще один тендер на завершення ремонтних робіт у дитсадку «Чебурашка». Оголошена вартість робіт – 10,2 млн грн. Переможцем аукціону обрали (не повірите!) – ТОВ “Спеціалізована пересувна механізована колона 788”. Згідно з договором, нова дата здачі дитсадка – травень 2018 року. І знову щось пішло не так, ремонт не завершили, хоча про причини зараз чомусь усі мовчать.
                   Зазначимо, що тендери на ремонт дитсадка проводило саме те Управління ЖКГ, звідки місяць тому дружно намагалися звільнитися посадовці, коли запахло перевірками проведених ними торгів.
                   Недоробки в «Чебурашці» усували силами міських комунальних підприємств і працівників закладів освіти.
Отже, дитсадок урочисто відкрили, тут функціонують поки що 4 групи з 11-ти, у тому числі ясельна. В них чисто, акуратно, затишно. Але… Автономна котельня не працює, причина – в безвідповідальності проєктантів і електриків підрядної організації – до котельні підвели електродроти перетином всього 1,5 мм, які котельню просто «не потягнуть». Треба вкопувати новий кабель. З вікнами теж проблема, пожежники і освітяни поки що не можуть знайти спільну мову щодо їх технічних характеристик, зараз все вирішується на рівні міністерств і не виключено, що вікна доведеться замінити. Каналізаційну мережу обладнали настільки безграмотно, що стоки від умивальника йшли по трубах угору, вище рівня цього умивальника… І т.д.
                 Всього дитсадок зможуть відвідувати 200 дітей, дитяча черга до дитсадків у місті суттєво зменшиться.
На один довгобуд у Новомосковську поменшало. В місті є ще кілька розпочатих, але не завершених будівництв. Наприклад, засмічений котлован імені депутата Мірошника, що «прикрашає» центральну вулицю міста між 48 і 50-м будинками. Можливо, і за неї влада колись візьметься, адже на цьому місці ще півтора десятка років тому депутат обіцяв звести торгово-розважальний комплекс. Та поки що там розважаються лише люди без певного місця проживання. Але будьмо оптимістами, тим більше, що місяць тому в Уряді заявили про розробку законопроєкту, який покладе край довгобудам. Можливо, і примусять депутата щось там врешті-решт збудувати або привести територію в первісний вигляд, і там може з’явитися алея для відпочинку – з деревами, лавочками, гойдалками, клумбами, але без кіосків з шаурмою.