КОГО З НОВОМОСКОВСЬКИХ ДЕПУТАТІВ ПОКАРАЛИ ЗА КОРУПЦІЙНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ?

Місяць тому Національне агентство з питань запобігання корупції поновило реєстр корупціонерів. За його даними, наразі в Україні нараховується 26 863 осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Найбільш поширеними з них є порушення вимог фінансового контролю, хабарі і порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

                 В реєстрі значаться в тому числі і посадовці та депутати з Новомосковська – як колишні, так і нині діючі. Склад корупційних правопорушень – від зловживань під час проведення торгів в системі Prozorro до порушень під час подання декларацій про доходи. Серед учасників правопорушень – місцеві депутати і працівники комунальних підприємств.

                  Рекордсменами з корупційних діянь серед чинних обранців є Леонід Матвієнко і Юрій Карачевцев (обоє – представники Партії Зелених). Зокрема, Матвієнко – це кулебівський депутат, який ще в минулому скликанні засуджувався Новомосковським судом за порушення обмежень щодо використання службового становища (ст. 172-2 КУпАП). А вже через рік нове покарання – за порушення вимог фінансового контролю (ст. 172-6 КУпАП).

 

Юрій Карачевцев 

 

 

 

Леонід Матвієнко

 

                   Першого заступника міського голови Юрія Карачевцева на початку 2018 року було в судовому порядку двічі визнано винним у скоєнні корупційних діянь – за вирішення земельних питань в інтересах своєї доньки. Але до кінця року він продовжував працювати на посаді і звільнений був лише після подання прокуратури, та й то з формулюванням не за корупцію, а за угодою сторін.

І Матвієнко, і Карачевцев продовжують залишатися депутатами.

 

 

                   У НАЗК не вистачає ресурсів для аналізу змісту поданих декларацій. Досі не оприлюднені результати перевірки поданих даних навіть в деклараціях найвищих посадовців, передусім народних депутатів. Рік тому повідомлялося, що експертів НАЗК зацікавила декларація Вадима Нестеренка. Потім зацікавленість чомусь пропала… А про місцевий рівень поки що навіть мова не йде. Хоча матеріалу для борців з корупцією вистачає, достатньо перечитати щорічні аналізи декларацій міських посадовців і депутатів, опубліковані в “Новомосковській правді” – приховування доходів, нерухомого майна тощо.