НЕ ВТІШНИЙ СЮРПРИЗ ДЛЯ УЧНІВ НОВОМОСКОВСЬКА ВІД «КОНТРАКТ ПРОДРЕЗЕРВ 5»

26 вересня 2019р. усі керівники закладів загальної освіти отримали листи від управління освіти Новомосковська та ТОВ «Контракт Продрезерв 5» щодо інформування батьків школярів про підвищення ціни на харчування з 1 жовтня 2019 р. Давно нам відомий «Контракт Продрезерв 5» серед навчального року раптово інформує, що тепер сніданок буде коштувати всього на 5 грн. дорожче! Всього на якусь дрібничку! Ціна сніданку складатиме тепер 25 грн., а обіду — 30грн. Виходить 55 грн. щодня, 22 робочі дні — 1210грн. Якщо школярів у родині двоє — 2420грн.! Це дуже вдарить по кишені батьків! Адже відомо, що у нашому місті чимало батьків працюють на мінімальну заробітну плату, бо у нас нема вибору кращої роботи. За останні роки у Новомосковську не з’явились нові підприємства чи фабрики, де ми могли б працювати і отримувати достойну зарплату.

                         Але «Контракт Продрезерв 5» вважає інакше, бо одним із аргументів такого раптового підвищення цін є те, що у нас нібито підвищилася заробітна плата. Хотілось би дізнатись — у кого вона підвищилася? Ще один їхній аргумент — підвищилися ціни на енергоносії, м’ясопродукти та овочі. Так, подорожчала картопля, але ж ваше товариство закуповує її по гуртовим розцінкам, хіба не так? Та й у ваших супах більше рідини, ніж  овочів. Крупи не виросли в ціні, буряки, цибуля, капуста теж. М’ ясо теж ціна минулого року. То звідки таке стрімке підвищення вартості сніданків- обідів? Невже ви не економите на доставці хліба, який ви завозите у шкільні їдальні раз на 4 дні? Ви вдома теж їсте черствий хліб? Певно, що ні.

                       А наші діти змушені їсти сухий хліб у їдальні, бо ви його не привозите щодня свіжим та м’яким, хоча і повинні саме так робити. Ви ж економите на доставці хліба,не думаючи про здоров’ я дітей. Ще ви економите на кістках, з якого варять бульйон для борщів. Коли у їдальнях варять ці кістки, то стоїть нестерпний сморід не лише у їдальні, а по всій будівлі школи. Сморід такий, що викликає нудоту. Бо такі кістки із «запашком» не кожен купить навіть своїй собаці. А Ви постачаєте цю отруту дітям у школи. До речі, а витяжні системи ви поставили в усі харчоблоки шкільних їдалень? Ні. Бо ви не вкладаєтесь матеріально у нормальне і сучасне забезпечення організації роботи їдалень. Ви просто заробляєте гроші на здоров’ї наших дітей. Вас не турбує якість страв, якими харчуються наші діти. До речі, а озвучіть для усіх нас ваші ціни на кг хліба, ковбаси (бридкої, де суцільний крохмаль, бо саму дешеву закуповуєте), на оті гіркі жири (чому не олія для смаження?), на оті квашені солонющі і кислющі огірки та помідори, які неможливо їсти.

                     Поясніть нам, батькам, чому гречану кашу, яку діти не доїли, працівниці збирають у каструльку за розпорядженням завідуючої  їдальні і ставлять її в холодильник, а наступного дня варять з цих недоїдків гречаний супчик? Це саме відбувається і з іншими крупами — сьогодні, наприклад, рисова каша в меню, то на завтра чекайте рисовий суп. Це є правдивою інформацією, бо ми опитували про подібні факти своїх знайомих та родичів, які працюють у шкільних їдальнях міста. Ваші перевірки, про які ви заздалегідь повідомляєте шкільні їдальні — цього не покажуть, зрозуміло ж. Ваш «Контракт Продрезерв» не слідкує за станом посуду — багато щербатих тарілок та чашок, які ви закупили на складі бракованого та дешевого посуду. Знову зекономили? Як і не слідкує за тим, чим і як миють цей посуд.

                      Дуже багато запитань до організатора харчування школярів. Навіть не запитань, а реальних претензій щодо такого невиконання обіцяного нам колись, коли ви «виграли» тендер на організацію харчування у школах міста. Шкода, що у вас нема конкурентів у цій бізнесовій сфері у нашому Новомосковську. Адже саме цим фактом ви і користуєтесь, заробляючи свої статки на здоров’ї наших дітей. Не дивуйтесь, якщо з 1 жовтня цілі класи перестануть харчуватись у їдальнях вашими дорогими сніданками і обідами. І не дай Бог, ми дізнаємось, що хтось буде тиснути на директорів і вчителів із цього приводу, то обіцяємо не мовчати і надсилати сигнали про цю ситуацію до Президента в Офіс Президента України, до ЗМІ усіх рівнів. Оприлюднимо усі факти заради захисту інтересів наших дітей. Пам’ятаєте те відео, що «прославило» Новомосковщину на всю країну та за її межі навіть, де працівниці їдальні роздавали кашу голими руками? Подібні відеофакти є у нас від дітей- старшокласників. Але раніше не виносили за стіни школи такі речі, вирішували все на місцях. Та терпець увірвався!

                Багато питань і до міської ради, до депутатів. За 4 роки ви хоч раз навідувались у школи, щоб на власні очі побачити, чим і як годують наше підростаюче покоління? Щоб отак хоч раз зайти на перерві без  попередження до їдальні і спитати у дітей :»Чи смачно вам, дітки? А чому не їсте котлетки? А чого б вам хотілось, щоб стало краще?» Не пробували так? Спробуйте, відірвіться від своїх крісел у кабінетах. Почніть нарешті працювати для народу!

                  Нещодавно з’явилась петиція до міської ради щодо відновлення безкоштовного харчування для учнів 1-4 класів. Ми віримо, що наш мер Літвіщенко Віктор Іванович підтримає таке прохання. Бо знаємо, що 2 роки тому він такого не допустив би. В усій країні школярі 1 — 4 класів харчуються безкоштовно, окрім Новомосковська. Навіть у роки економічної кризи в державі в місті знаходили кошти для організації безкоштовного харчування учнів початкових класів.

Щиро віримо, що нас почує влада і наведе порядок у питанні організації якісного харчування школярів навчальних закладів міста.

Батьківська спільнота Новомосковська