Місцевим чиновникам доведеться відповісти за кожну копійку, витрачену із бюджету. Кабмін запустив перевірку

Місцевим чиновникам доведеться відповісти за кожну копійку, витрачену із бюджету. Кабмін запустив перевірку в усіх регіонах України. Після зміни влади багато місцевих чиновників дуже поспішали вкрасти те, що ще не встигли. Вони почали масово переводити кошти в офшори. 

Зеленський був змушений прийняти міри, щоб припинити таке свавілля у місцевих бюджетах. Тому він тимчасово призупинив перерахування коштів, призначених на соціально-економічний розвиток. Отож, для початку чиновники мають відзвітувати, куди вони витрачали бюджетні кошти. А вже потім стане зрозуміло, чи доручати їм господарювати у місцевій державній казні при новій владі. Подробиці повідомляє news.finance.ua.

Представник Кабінету міністрів України, Ірина Верещук, повідомила що розпочалися перевірки в усіх регіонах України. До 27 вересня цього року Кабмін проведе аудит фонду соціально-економічного розвитку. На цей момент перерахування коштів поки що було призупинено.

За її словами, це стосуватиметься тих державних закладів, які фінансувалися за рахунок цього фонду. В основному, це заклади освіти. Такої перевірки вже давно чекали українці. Адже, не секрет, що батьки і досі допомагають фінансувати освітні заклади через так звані добровільні внески. Бо, мовляв, держава мало виділяє коштів на фінансування шкіл та садочків.

Тому аудит, який проведе Кабмін, дасть багато відповідей на те, як насправді фінансуються подібні держустанови.

“Це фінансування шкіл, садочків. Тобто це те, чого чекали громади. Після проведеного аудиту пані Маркарова і профільні міністри подадуть звіт, і кошти будуть надходити в плановому порядку”, – зазначила Верещук.

У Кабміні повідомили, що місцевим чиновникам доведеться відповісти за кожну копійку, витрачену з бюджету. Зокрема, перевірять фінансування закладів освіти у всіх районах та маленьких містах. Якщо звіти не покажуть ніяких порушень, то фінансування продовжать. Але в разі виявлення невідповідностей — місцевим чиновникам доведеться попрощатися не лише з посадами, а й зі своєю свободою на кілька років.