КОЛИ У НОВОМОСКОВСЬКУ З’ЯВИТЬСЯ МІСЬКИЙ ГОЛОВА? ДВЕРІ КАБІНЕТУ КИМОСЬ ОПЕЧАТАНІ ВЖЕ 4 РОКИ!!

КОЛИ У НОВОМОСКОВСЬКУ З’ЯВИТЬСЯ МІСЬКИЙ ГОЛОВА?  Відгриміли виборчі баталії, настало затишшя в політичному житті Новомосковська. Все частіше городяни цікавляться одне в одного: «Не знаєте, Літвіщенко вже став мером?»

Нагадаємо, Віктор Літвіщенко був обраний міським головою Новомосковська на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. Одночасно були обрані й депутати міської ради.

Відповідно до чинного законодавства, пов­новаження міського голови і депутатів починаються з моменту оголошення підсумків виборів територіальною виборчою комісією на першій сесії новообраної ради. Але, як вияснилося, це стосується всіх рад в Україні, крім Новомосковської…

 

 

На изображении может находиться: текст

 

 

 

 

 

Під час першої сесії нашої міської ради, що відбулася 10 листопада 2015 року, голова ТВК оголосив лише підсумки виборів депутатів – і всі вони після цього набули своїх повноважень.

А щодо міського голови він зачитав рішення суду про необхідність перерахунку голосів на п’яти виборчих дільницях – з такою вимогою до суду звернулася «славнозвісна» Вікторія Шилова.

Тобто, підсумки виборів мера оголошені не були – і він не набув владних повноважень.

А далі перша сесія пішла по чітко прописаному «кимось» сценарію: депутати швидко й дружно проголосували за призначення заступників міського голови, членів виконкому (до його складу включили і В.Г.Нестеренка) і затвердили Регламент роботи ради.

              Це ще одна велика нісенітниця – єдиного чітко розписаного Регламенту для міських рад закони не встановлюють, а надають право кожній раді самостійно визначати правила, за якими вона проводитиме сесії. Ці правила і називаються Регламентом. Так ось у новомосковський Регламент якийсь «Вищий Розум» заздалегідь вписав норми, які в подальшому дали можливість депутатам збиратись на сесії не в будівлі міської ради, а будь-де.

          Ось таким розумним і далекоглядним виявився цей «хтось».

Віктор Літвіщенко в різкій формі висловився щодо правового безладу, який вчинили депутати. Він заявив, що ситуація в Новомосковську свідчить про те, що очищення влади після Майдану не відбулося, назвав першу сесію міської ради незаконною, обраних заступників міського голови і членів виконкому – нелегітимними, а депутатську більшість – запроданцями і зрадниками. Чому?

До складу міської ради було обрано 36 депутатів, з них: Опозиційний блок – 13, БПП – 6, Укроп – 4, Партії Зелених України – 4, Відродження – 4, Батьківщина – 3, Радикальна партія – 2. Але представники таких різношерстих партій склали у нас дружну депутатську більшість, яка ось уже 4 роки працює під керівництвом незримого ляльковода.

Стало цілком очевидним, що цей ляльковод був причетний до формування передвиборчих списків більшості вище зазначених партій. Таке могло статися лише за однієї умови – домовився з київським керівництвом цих партій. Великі гроші, на жаль, вирішують все. Тому столичні боси й досі закривають очі на те, що їх васали витворяють у Новомосковську…

            …Призначений судом перерахунок голосів під­твердив правильність попередніх підрахунків: у Літвіщенка – найбільша кількість голосів. Але було вже пізно – депутатів почали звозити на сесії (і роблять так донині) на приватні підприємства, куди не мають доступу пересічні городяни і сам В.І.Літвіщенко. На ці зборища питання оголошення підсумків виборів міського голови депутати принципово не виносять. Не допомогло навіть рішення суду, яким у квітні 2016 року секретаря міської ради С.Горошка зобов’язали включити це питання в порядок денний сесії.

Поки не оголошені результати виборів 2015 року у Новомосковську, їх досі не можна вважати завершеними. Отака нісенітниця, причому – єдина на всю Україну!

На закриті сесії не допускають також і кількох депутатів (тільки кількох з 36!), які не підтримують політику Нестеренка – Олександра Величка, Галину Стець, Олену Хорольську і Надію Нечту.

Після перекриття городянами на знак протесту траси Дніпро – Павлоград в ситуації розбиралося керівництво області, яке заявило: це внутрішня справа Новомосковська – самі цих депутатів обрали, самі й розбирайтесь. Очевидно, свою роль зіграло й те, що Вадим Нестеренко числився в радниках нещодавно знятого з посади голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка.

Звернення до правоохоронних органів щодо порушення законних прав громадян на вільне відвідування сесійних засідань позитивних результатів протягом чотирьох років не дають.

Тепер ляльковода в результаті парламентських виборів з Верховної Ради вигнали. Новообраний нардеп Владислав Бородін чітко і недвозначно заявив про намір припинити правовий безлад у місті. Тобто, політична воля є, але яким чином цього досягти?

Як ми уже зазначали, привести до присяги Віктора Літвіщенка можливо лише на сесії, де представник виборчої комісії має всього лиш оголосити, хто ж переміг у 2015-му. Але для цього депутатів треба зібрати на сесію. Чи прийдуть? Що їх взагалі тримає разом?

                   У подібних випадках можна на сто відсотків стверджувати: тримає тільки особиста вигода. Комусь періодично дають грошей, хтось раптом став власником бізнесу, на чиїсь незаконні кримінальні оборудки закривають очі, когось призначили на ласі посади, хтось виграє тендери, чиїхось дітей-внуків прилаштували на грошовиту роботу в агропідприємствах і т.п. Так вони опинились на гачку. Підеш поперек борозни – і кінець щасливому життю. Бо хоч Вадима Нестеренка й позбавили депутатського мандата, але ніщо не заважає Карабасу-Барабасу продовжувати смикати за ниточки своїх депутатів-маріонеток.

Зараз все залежить і від совісті депутатів, і від того, наскільки міцно кожен з них сидить «на гачку». Зрозуміло, що депутати – працівники агропідприємств Вадима Нестеренка – це окрема когорта, їх можна й не згадувати…

Як поведуть себе наші обранці? Попереду нас чекають цікаві події. Ми обов’язково проаналізуємо дії і позицію кожного з депутатів.

Нагадаємо, що наразі тривають судові слухання справи щодо визнання першої сесії міської ради нелегітимною.

А отже, можуть бути визнані нікчемними і всі прийняті на ній рішення.