Мажоритарка в усій красі: як Гуфман округ у Дніпрі «засіває»

Фігурант численних антикорупційних розслідувань, представник партії «Опозиційна платформа – За життя» Геннадій Гуфман став одним з найщедріших меценатів Дніпра. Він збирається до Верховної Ради, тож залучено дуже великі ресурси. 

Екс-депутат Дніпровської міськради від «Партії регіонів», керівник міської організації партії «Опозиційна платформа – За життя», член політради партії від Дніпропетровщини Геннадій Гуфман активно «засіває» округ №26 у Дніпрі, який охоплює Шевченківський, частину Центрального району міста, смт Авіаторське. Імовірно, екс-депутат балотуватиметься до Верховної Ради саме на цьому окрузі.

Ресурси залучено надзвичайно великі. У межах масштабних соціальних проектів Гуфман вимощує плиткою прибудинкові території, роздає для висаджування квіти та дерева, організовує свята, конкурси, ремонтує дороги, запускає соціальний маршрут.

Фото з Facebook

Фото з Facebook

Фото з Facebook

Фото з Facebook

У березні 2019 року він чаював з мешканцями селища Авіаторське, яке підпорядковане Дніпровській міськраді.

«На встрече был представлен эскиз реконструкции сквера возле школы, а также тестовый график социального маршрута микроавтобусов от поселка Авиаторское до остановки «Магазин Терра» на ж/м Тополь. Данный маршрут запускается для удобства жителей и даст им возможность добраться в ближайшие супермаркеты, аптеки, поликлинику», – йшлося на сайті «Життя Дніпра».

“Продолжается ремонт дорог по результатам обращений граждан к Геннадию Гуфману

При цьому Гуфман, традиційно для мажоритарної системи виборів, багато комунікує з населенням напряму. Людей запрошують на зустрічі точково, зокрема й через SMS. Місцеві мешканці обурюються таким повідомленням, бо дізнаються їхні персональні дані.

«Законно ли получил кандидат в народные депутаты номер моего телефона? И других жильцов конкретного дома на избирательном участке? Это Vodafone инфой торгует? Раньше такого не было», – пише користувач Facebook Олег Кучин.

 

Гуфман узявся «підгортати» цей округ ще кілька років тому. Як повідомляв Рух ЧЕСНО, партія «За життя» почала вести свою діяльність у Дніпрі приблизно наприкінці 2016 року. У лютому 2017-го у Дніпровській міській раді утворилася депутатська група «За життя», котра згодом стала однойменною фракцією.

24 травня 2017 року було зареєстровано «структурне утворення» – Дніпровську місцеву (міську) організацію політичної партії «За життя», керівником якої спочатку обрали Данила Міро, а потім її очолив Геннадій Гуфман.

7 грудня 2017-го вийшов перший номер газети «Життя Дніпра», однак у міському осередку партії запевняють, що вони з цим виданням юридично не пов’язані. Партійна газета “Життя Дніпра” розповсюджується в місті безкоштовно.

2 грудня 2017 року в культурно-діловому центрі «Дніпропрес» із нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю відбувся концерт за підтримки Дніпровського міського товариства інвалідів «ДніпроІН», партії «За життя» та ГО «Народне партнерство».

Співзасновником зазначеної громадської організації є голова дніпровського осередку «За життя” Геннадій Гуфман. Він фігурував у численних журналістських розслідуваннях про виведення нерухомості з комунальної власності міста у приватні руки («Кримінальний “подарунок» у центрі Дніпра», «Після розголосу у ЗМІ близька до «регіонала» фірма відмовилась від захоплення 96 комунальних приміщень», «Картина маслом: Гуфман и его партнеры»). Будучи депутатом Дніпровської міської ради попереднього скликання, він очолював депутатську комісію з питань комунальної власності, а також був директором КП «Бюро обліку майнових прав та діяльністю з нерухомістю». Його дружина Яна Гуфман як приватний нотаріус засвідчувала операції з перепродажу майна, яке до того було комунальним.

Головне питання: чи працюватиме Геннадій Гуфман у такому самому темпі й після виборів, якщо не переможе на окрузі?

В інтерв’ю він запевнив, що їхні масштабні соціальні проекти для дітей та дорослих нібито не закінчаться в день виборів.

Та практика показує, що активність таких меценатів-кандидатів після виборів якщо й не зникає повністю, то значно спадає.

Мажоритарна система виборів допомагає грошовитим людям з будь-якою репутацією фактично купувати округи, бо місцевим мешканцям встояти перед такою щедрістю дуже складно. Тож мажоритарка дає можливість проходити до Верховної Ради різним пройдисвітам і впливати на державну політику, звісно, у власних інтересах, а не в інтересах виборців.

Наразі відомо про ще одного кандидата в нардепи на окрузі №26 у Дніпрі. Це Андрій Сарвіра від партії «Демократична Сокира», який 3 червня подав документи до ЦВК.

Чи балотуватиметься народний депутат Андрій Денисенко, який представляє цей округ у парламенті, поки що не відомо. Коментар щодо цього в нього взяти не вдалося. Імовірно, на окрузі №26 він не висуватиметься.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про політиків у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу перевірити кандидатів на доброчесність.

Антон Філіппо