Нехай готується! Після цієї заяви Зеленського Порошенко “nрозрів”

У прес-службі глави держави заявляють, що через відсутність політичної волі з боку колишнього президента України та з метою перешкоджання роботі НАБУ реалізація повноважень Бюро здійснювати міжнародну співпрацю блокувалася.

 

                 Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ забезпечити Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) можливість самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами у розслідуванні корупційних злочинів. Про це повідомили у прес-службі глави держави. «Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ невідкладно поінформувати Раду Європи та Організацію Об’єднаних Націй про законодавчі повноваження Національного антикорупційного бюро України здійснювати міжнародну співпрацю і пряму комунікацію з антикорупційними органами іноземних держав», – йдеться у повідомленні.

               Президент зазначив, що, згідно із законом «Про Національне антикорупційне бюро України» та Кримінальним процесуальним кодексом, НАБУ наділено повноваженнями центрального органу з міжнародного співробітництва у розслідуванні кримінальних проваджень, тобто Бюро може напряму комунікувати з міжнародними партнерами щодо розслідування корупційних діянь, надсилати та отримувати запити про міжнародну правову допомогу.

            «Проте через відсутність політичної волі з боку колишнього президента України та з метою перешкоджання роботі НАБУ реалізація повноважень Бюро здійснювати міжнародну співпрацю блокувалася», – наголосили у прес-службі. «З метою виконання Національним бюро згаданих повноважень прошу невідкладно сповістити депозитаріїв міжнародних багатосторонніх договорів про визнання Україною з 25 січня 2015 року Національного бюро центральним органом (разом із Міністерством юстиції України та Генеральною прокуратурою України) у сфері міжнародно-правового співробітництва у кримінальних провадженнях, надіславши відповідні заяви до шести визначених міжнародних багатосторонніх договорів, учасником яких є Україна», – йдеться у дорученні президента.

                Керівник “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін відмітив, що окрім того, що міжнародні організації не були сповіщені про повноваження НАБУ, Генпрокурор Юрій Луценко постійно стверджував що співпраця з Бюро має вестися через ГПУ. “В результаті ГПУ, як ви розумієте, не лише усіляко таку роботу блокувало, а й банально попереджало фігурантів справ НАБУ. Луценко особисто їздив по світу, розповідаючи, що працювати треба лише через них”, – пише Шабунін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

джерело