Подав у відставку прокурор, який скасував підозри Гонтарєвій і Ложкіну

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін подав у відставку. В кінці березня він скасував підозри політикам із оточення Порошенка, які проходить у справі Курченка.

Про відставку Єніна повідомило виданню «Лівий берег» джерело в Генпрокуратурі. Тепер очікується, що група прокурорів, яка розслідувала так звану «справу Курченко», буде розформована.

Нагадаємо, 28 березня член цієї групи прокурорів Костянтин Кулінко пред’явив підозри Борису Ложкіну, Олексію Філатову, Валерії Гонтаревій і ряду інших фігурантів «справи Курченко». Єнін скасував ці підозри, Кулика вивели з групи прокурорів. Він в свою чергу назвав Єніна посібником «ОПГ Курченка», тому як своїм рішенням дозволив підозрюваним покинути країну.

 

Подав у відставку прокурор, який скасував підозри Гонтарєвій і Ложкіну

            Нагадаємо, 28 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Генпрокуратура завершила розслідування ряду справ про розкрадання 104 млрд гривень державних коштів «сім’єю Януковича», зокрема, олігархом Сергієм Курченко і пов’язаними з ним особами. Оголошено підозра 98 фігурантам, серед яких діючі та колишні представники найближчого оточення Президента. Частину прізвищ з цього списку озвучив керівник відділу процесуального керівництва у кримінальних виробництвам Генпрокуратури Костянтин Кулик. Йдеться про колишню главу НБУ Валерію Гонтарєву, екс-главу Адміністрації президента Бориса Ложкіна і заступника глави АП Олексія Філатова. Гонтарєву підозрюють в розкраданні і сприяння злочинцям, а Ложкіна і Філатова – в легалізації незаконно отриманих доходів.

Пізніше прес-секретарі ГПУ Лариса Сарган і Андрій Лисенко заявили, що повідомлення про підозру Кулик зробив з порушенням процесуального законодавства.