ВИБОРИ – 2019: ПРОВАЛ ПОРОШЕНКА У НОВОМОСКОВСЬКУ

Провал. Саме так можна прокоментувати цифри підтримки, яку отримав чинний (поки що) гарант Конституції в першому турі президентських виборів. З величезною долею вірогідності можна передбачити, що нинішня влада в Україні буде змінена.
Політологи оцінюють результати першого туру як протест українців, ситих по горло комунальними негараздами, свавіллям олігархів і корупцією як на державному, так і на місцевому рівнях. І Новомосковськ – яскраве тому свідчення. Тут народний депутат від БПП зробив усе, щоб своєю діяльністю у Верховній Раді і на Новомосковщині дискредитувати Порошенка і його партію.

 

 

                Тому цифри підтримки Порошенка у Новомосковську виявилися майже вдвічі нижчими, ніж в цілому по Україні. І це попри розвішані навіть у день голосування білборди «Думай» у кольорах БПП і підозрілу «хімію» зі складом виборчої комісії у Новомосковську. 
             

Image may contain: outdoor

 

             Цілком очевидно, що оголошений Порошенком напередодні виборів меседж: “Або я – або Путін” не спрацював. Більш того, перед другим туром йому доведеться відповісти на питання: невже крім набраних ним неповних 16 відсотків, решта виборців (а їх більшість) – зрадники і агенти Кремля? Тоді Петру Олексійовичу треба замінити в цій країні народ. А ось у виборців Зеленського інший погляд на громадянську відповідальність – вони думають у форматі “все дістало”.
               Отже, перший тур позаду. Аналіз його результатів показує, що уподобання виборців Новомосковська (крім першого місця Зеленського) різко відрізняються від загальної ситуації по Україні. Для більш зручного порівняння ми склали таблицю, включивши до неї найбільш рейтингових кандидатів, і для коректності – в алфавітному порядку.
Як виявилося, у Новомосковську є кілька мікрорайонів, які голосують радикально. Так, наприклад, найбільше симпатизують Зеленському городяни, які голосували в Геофізичній розвідувальній експедиції, найменше – в ДЮСШ. На другому місці по місту фінішував Бойко – його шанувальників найбільше було серед тих, хто голосував на залізничній станції, найменше – в школі №17. За Бойком щільно, практично впритул, ідуть троє кандидатів: Порошенка найбільше люблять виборці дільниці в школі №1, а навпаки – недолюблюють на Кулебівці (Південукргеологія) та виборці на залізничній станції. Бо ті, хто голосував на залізничній станції, є найбільшими прихильниками не тільки Бойка, а й Вілкула. А ось антипатики Вілкула живуть в районі тієї ж Геофізичної розвідувальної експедиції, яка мріє про іншого – молодого президента. Тимошенко ж користується максимальною підтримкою на Перевалі, найменшою – серед тих, хто живе в районі колегіуму №11. Смешко найбільше підтримали виборці зі школи №1, найменше – на залізничній станції. Гриценко отримав найбільше прихильників також в школі №1, найменше – на Південукргеології. А Ляшка найбільш позитивно сприйняли виборці, які голосували у 12-й школі, у той же час найменше його підтримали виборці в школі №8.

 

No photo description available.

 

 

Решта городян голосували більш-менш в рамках середніх цифр по місту.
Цікава деталь. Спрацювала схема крадіжки голосів у Юлії Тимошенко через балотування Юрія Тимошенка: нікому не відомий Юрій Володимирович по Новомосковську набрав 128 голосів, яких Юлії Тимошенко вистачило б, щоб фінішувати у місті третьою, обігнавши і Вілкула, і Порошенка. До речі, по Україні за Юрія Тимошенка проголосувало майже 118 тисяч виборців. Ми маємо наочне підтвердження того, що технології працюють, а під час голосування важливий буквально кожен голос.
                 Отже, попереду “останній бій” Порошенка із Зеленським. Хто кого? Деякі політологи сходяться на тому, що при чесній грі шансів перемогти у чинного президента малувато. Але якраз ця думка може певним чином розслабити електорат Зеленського, і молодь махне рукою на голосування у другому турі – і так, мовляв, виграє. Тоді багато що буде залежати від того, як розподіляться голоси виборців, які проголосували в першому турі за інших 37 кандидатів.

                  Так, по Новомосковську за Зеленського і Порошенка разом у першому турі проголосували 18 тисяч 847 виборців. Як вони голосуватимуть у другому турі, зрозуміло. Але ж всього по місту майже 53 тисячі виборців!
              Тож ще абсолютно нічого не вирішено.

           Що робити з президентом – потерпіти старого чи обрати нового? Можливо, треба голосувати по-англійски: за менше зло. Як далі жити – кожен вирішує сам, і сам визначає найменше зло – для країни, для своєї родини і для себе особисто.
А взагалі-то, дивлячись на нинішні вибори, згадується старий анекдот: «Ніколи не бійся робити те, що ти робиш вперше. Пам’ятай, що ковчег був збудований любителем. А професіонали побудували Титанік»..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вадим Червоноштан