Чи може сільський голова стати президентом

«Сільський голова Єлизаветівки летить до Єлизавети в Лондон!» Як вам така новина? Чіпляє? Отож. Брехня, що в нас немає молодих та завзятих політиків, яким під силу йти проти системи та будувати світлу та чесну Україну. Вони є. Єдине, що їм потрібно – проривати інформаційну блокаду, пробивати цей багатодоларовий мур, вибудований олігархами при потуранні влади. Проте в час новітніх технологій це зробити можна, якщо ти харизматичний і в тебе повірили люди.

Махно став «батьком» для селян Гуляй-Поля в 30 років завдяки своїй рішучості та харизмі. Такі історичні постаті народжуються раз на 100 років. Це – штучний товар, а не штамповка партійного конвеєру. І здається, що такий феномен вже з’явився в сучасній Україні. Максим Голосной (Maxim Golosnoy) – запам’ятайте це ім’я. Невдовзі цей 37-річний сільський голова завдасть удару олігархічно-клановій системі, що царює в Україні з 1991 року.

На Форумі Конституційних ініціатив, який зібрався через фейсбучну мережу в Києві, небайдужі українці, що не хочуть обирати між Петром та Юлією, визначилися зі своїм «народним кандидатом» на президентських виборах. Макс – людина «з землі», а не від вождистських партій чи олігархів. Він двічі обирався сільським головою Єлизаветівки Петриківського району Дніпропетровської області. Немає грошей на заставу? Та й біс з ним, будемо відстоювати конституційне право – балотуватися без залогу, через суди. А там подивимося. 

Особисто я познайомився з ним під час прес-конференції в «Нафтогазі», де Голосний відстоював право громади самій обирати собі постачальника блакитного палива. А широкому загалу він більше відомий, як автор креативного борду «Бабуся і кіт», який на виборах у 2012-му багато наробив галасу. І саме за це влада Януковича почала «штормити» молодого сільського голову. Потім був конфлікт з тодішнім губернатором Дніпропетровської області Олександром Вілкулом. Суди. Численні наїзди правоохоронців та «тітушок». Можновладці між собою прозвали Голосного «безумним Максом», як героя відомих фільмів, але з їх вуст це більше похвала, аніж образа.

Під час Форуму представник передвиборчого штабу Гриценка запропонував доєднатися до команди полковника або хоча б провести перемовини, мовляв, харизма це добре, але ж в тебе немає впізнаваності. Рейтинги та все таке інше. Макс згодний на об’єднання, але умова одна – президентська булава мені, а ви – потужна команда, згодні?

Зухвало. Нахабно. Але по суті правильно. Макс має час на свій Конституційний експеримент, який вже розпочав у своїй громаді. А політики старої формації такого часу не мають. У них є бекграунд, а політичне майбутнє по воді вилами писане. Тому і запрошують «молоде обличчя» на перемовини, щось обіцяють в обмін на членство у команді. І таких зустрічей з кандидатами в президенти вже було чотири.

Так, Голосний – не такий розпіарений як Зеленський чи Вакарчук. Але він справжній сільський бульдозер або махновський бронепотяг, який пре вперед, незважаючи на перепони. Феномен, що й казати.

А в Англії, куди Макс полетів за запрошенням члену британського уряду, для нього заплановано зустрічі в Кабінеті Міністрів, з Головою Секретаріату Королеви, членами Палати Лордів. Це просто розрив європейських шаблонів, не кажучи вже про українські! А впізнаваність – це справа наживна, сьогодні нема, а завтра є.

Вовків-олігархів боятися – до політичного лісу не ходити. І Макс пішов. Бо не боїться та не соромиться.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://novakahovka.city/read/blog/22420/chi-mozhe-silskij-golova-stati-prezidentom?fbclid=IwAR07zz1Hb3zYr2i4jgjlituvQAmU_lxq5c8q8qdKfcVckG8yBkV7eOt6iuM