Новомосковськ-2018. Підсумки дуже не втішні!

Найбільш обговорювана і резонансна подія 2018 року у Новомосковську – місто залишається без мера. Цим ми прославились на всю Україну: депутатська більшість протягом трьох років ігнорує волевиявлення жителів, покірно віддавши місто на відкуп прийшлим політиканам.
За рік депутати спромоглися провести лише 5 сесій, усі – нишком, на хлібозаводі, без оголошення місця і часу їх проведення. Хоча сесій повинно було бути як мінімум 12, бо законодавство чітко визначає розгляд заяв населення з питань відведення земельних ділянок та надання дозвільних документів – не рідше ніж один раз на місяць. На сесії запрошувалися тільки «свої» депутати, а інших, хто не погоджується бути маріонеткою, ігнорували.
                   

Сесії на хлібозаводі №11 

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????? ???°???»???? ??????????????????????????

 

          Ще 9 січня 2018 року Новомосковський міськрайонний суд виніс рішення щодо визнання неправомірними і незаконними усіх сесій, які проводилися поза межами сесійної зали міської ради. Але депутати увесь 2018 рік продовжували збиратись на хлібозаводі.

Сам склад депутатської більшості за рік змінився: чвари між Опоблоком і «Зеленими» за сфери впливу призвели до того, що останніх «посунули» від грошей, і вони надули губи – перестали ходити на сесії. Але моментально у так звану «більшість» «докупили» депутатів з числа вчорашніх борців з феодалом, і найбільш зговірливими тут виявилися депутати від «Батьківщини», а ще – один представник «Укропу».

«Батьківщина» Новомосковськ

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????? ?±?°?????????????????° ??????????????????????????

 

 

 

«Батьківщина» Новомосковськ та Яновький К. тпер разом на “тайних сходках” у Нестеренка

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????? ?±?°?????????????????° ??????????????????????????

 

                    Протягом усього минулого року тривав судовий розгляд справи про визнання протиправними та скасування рішень першої сесії Новомосковської міської ради, що відбулася 10 листопада 2015 року – на ній без подання міського голови обрали замів і членів виконкому. Розгляд справи штучно затягується.
Двічі у січні-лютому 2018 року суд визнав другу людину в міській владі – першого заступника мера Ю.Карачевцева – винним у скоєнні корупційного діяння. Попри це, кадрових рішень щодо нього не послідувало – він залишався на посаді до осені, аж поки не вмішалася прокуратура. Але й тут подільники не кинули друга, що попався на гарячому, – його звільнили з виконкому з формулюванням «за згодою сторін», і він отримав право на виплати по безробіттю протягом 9 місяців (перші 3 місяці – 100% зарплати, а вона у виконкомі гарна).
                  У травні 2018р. сталася унікальна для Новомосковська подія – член виконкому М.Шухман за власної ініціативи склав із себе повноваження члена виконкому. Причина – незгода з нераціональним використанням міських фінансів та прийняттям виконкомом рішень не на користь громади.
                 Протягом 2018 року замом мера із соціальних питань працювало аж троє посадовців. Валерій Ляшок пішов з неоголошених причин, а Олександром Івановим зайнялася прокуратура і його у жовтні довелося звільнити, при цьому Іванов отриману зарплату за весь період перебування в посаді на вимогу прокуратури повернув в бюджет міста. Отакого керівника-викрутня має Опозиційний блок Новомосковська. Довелося призначати вже третього за рік зама із соціальних питань – Ольгу Тихонову.

 

зам із соціальних питань – Ольгу Тихонову-Павлік

                       За підсумками 2018 року Вадим Нестеренко перебуває в антирейтингу народних депутатів за від­відуваністю свого робочого місця, бо прогуляв 78% засідань Верховної Ради. Зате нардеп регулярно піарився по 38 округу на ремонтах об’єктів, до яких мав сумнівне відношення. Головне – засвітитись на телеекрані. Саме через таких обранців, згідно з соціологічними опитуваннями, більш ніж 82% українців не довіряють парламенту і не схвалюють його діяльності. Навіщо Вадим Григорович балотувався до ВР – не зрозуміло (а скоріше навпаки – зрозуміло).
Новомосковська влада узаконила тітушок – у березні 2018 року створили комунальне підприємство «Муніципальна варта» з метою (цитуємо зі Статуту) «охорони посадових осіб Новомосковської міської ради під час виконання ними службових обов’язків». Але охорони від кого, від городян? Утримуватимуть бійців-охоронців за наші з вами кошти – з міського бюджету.
                  Рік тому Віктору Літвіщенкові оголосили вирок за звинуваченням у зловживанні владою і складання неправдивих офіційних документів – 3 роки позбавлення волі з позбавленням права 3 роки обіймати керівні посади. Але суд його звільнив від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності. Практично увесь 2018 рік у Літвіщенка пішов на те, щоб оскаржити цей вирок в апеляційній інстанції. Процес штучно затягувався, і лише 8 листопада 2018 року ухвалою обласного Апеляційного суду його звільнили від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.
                  Початок 2018 року новомосковці зустріли в місті, густо завішеному рекламними плакатами з фотографіями Олексія Фрейдіна – депутата від Опозиційного блоку, одного з керівників Агрофірми «Вікторія» з Керносівки. Це фірма Вадима Нестеренка. Та білборди з зображенням майбутнього владного кандидата на посаду голови Новомосковської об’єднаної територіальної громади швидко зникли з вулиць, бо вибори до ОТГ, які планувалися на весну 2018 року, довелося відкласти: ідею В.Нестеренка про об’єднання 66 населених пунктів з центром у просякнутому корупцією Новомосковську сільське населення категорично не сприйняло.
                  Та все ж у 2018 році завершилося формування перших двох ОТГ на території Новомосковського району. Це ті, хто наважився відкрито заявити про неприйняття ідеї об’єднання у величезну ОТГ. І одразу отримали помсту від можновладців: у Піщанській громаді вибори 29 квітня пройшли з унікальними для України маніпуляціями. І навіть після виборів цю громаду не залишили в спокої – їх і досі продовжують цькувати і поливати лайном через підконтрольні міським посадовцям Інтернет-ресурси. А вибори в Черкаську ОТГ, заплановані на 23 грудня 2018 року, взагалі зірвали.
                 Бюджет Новомосковська у 2018 році був бюджетом проїдання, причому, з року в рік ситуація тільки погіршується. Так, якщо у 2017 році базова дотація місту Новомосковську з держбюджету складала 16,3 млн грн, у 2018 – 22 млн, то на 2019 рік місто випросило у держави вже майже 25 млн грн. Базова дотація – це подачка тим населеним пунктам, які проїдають більше, ніж заробляють. Тобто, ми – утриманці на шиї жителів інших міст і сіл. В цілому ж Дніпропетровщина – успішна і є одним з головних донорів держбюджету. А у Новомосковську ситуація набагато гірша, ніж навіть в середньому по державі. Безграмотне ведення міського господарства і лукаве використання бюджетних коштів перетворили городян на бідних родичів з протягнутою рукою. І просвіту цьому не видно, що б там не заявляли перед телекамерами нардеп Нестеренко, в.о. мера Горошко, начальник фінуправління Дакова чи голова бюджетної комісії Фрейдін.
                 

начальник фінуправління Дакова

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????? ???°???????° ????????????????????????

 

 

голова бюджетної комісії Фрейдін

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????? ???°???????° ????????????????????????

 

секретар міськради  Горошко С.

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????? ?????????????? ???µ?????µ?? ??????????????????????????

 

 

Нардеп від БПП  Нестеренко В.

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????? ???µ?????µ???µ?????? ???°?????? ????????????????????????

 

 

                     Цифри статистичних звітів щодо соціально-економічного стану Новомосковська протягом минулого року були просто вбивчими: доходи жителів міста продовжували залишатися об’єктом співчуття усієї Дніпропетровщини, оскільки рівень наших зарплат – найнижчий з усіх міст області. Та навіть сума середньої зарплати, про яку заявляють керівники Новомосковська, викликає як мінімум недовіру до неї – 6679 грн (і це за підсумками 3-го кварталу, а на кінець 2018 року подадуть, мабуть, усі 7 тисяч!) Де у Новомосковську знайти таку зарплату, тим більше – офіційну? Зате місто – в лідерах за рівнем зарплат і премій чиновникам.
Обсяг реалізованої промислової продукції становив у Новомосковську 0,6-0,7% від загальнообласного показника, будівельних робіт 0,2%, площі житлового будівництва (включаючи приватний сектор) – 0,7%. Обсяг реалізованих нефінансових послуг у нас теж найменший. І за обсягом прямих інвестицій місто стабільно займає останні місця в області, бо жоден інвестор не вкладатиме гроші туди, де вони зникають, як у спритних руках фокусника.
              Середньооблікова кількість штатних працівників у Новомосковську становить лише 9,5 тисяч чол., це в основному бюджетники, а решта працездатного населення за відсутності нормальних робочих місць піднімає економіку обласного центру, працює в тіні або виїжджає за кордон.
Найбільш помітні об’єкти, відкриті у 2018 році у Новомосковську – це асфальтовий завод і підприємство з переробки сирого бензолу – обидва на Кулебівці, але їх виробничу діяльність відчувають по запахах жителі всього міста.
2018 рік запам’ятався безпрецедентним витрачанням бюджетних коштів на проекти, які абсолютно не покращили рівень добробуту городян. Так, на новорічні свята-2017 відкрили одну частину відремонтованої площі Героїв, а наприкінці жовтня 2018 року завершили ремонт усієї площі. І тут же заявили, що треба на ній ще щось ремонтувати на 43 млн. Ремонтуватимуть увесь 2019 рік. І що цікаво: договір підписали 7.12.2018, з якого випливає, що 11,5 мільйонів з цієї суми повинні були бути «освоєними» вже до кінця 2018 року! Немає сумнівів, що їх встигли успішно «освоїти», однак у грудні на площі жодних робіт не помічено. До речі, така ж історія була у «Стройінвеста» зі спортмайданчиком СЗШ №2, де за кілька днів до кінця року виділяли додаткові кошти на «термінові» роботи, яких ніхто не помітив. Те саме було і зі школою естетичного виховання, коли через кілька хвилин після урочистого перерізання стрічки оголосили новий тендер на її ремонт. Так само виділяли додаткові гроші (і не раз) на ремонт дитячої поліклініки, і т.д…
                   Наступний грандіозний об’єкт, куди влада планує залучити понад 100 млн грн, це ремонт набережної по вулиці Паланочній. Підкилимна суть питання: вздовж набережної заплановано встановити МАФи. Без коментарів.
А щодо площі, то ще перед початком її ремонту наші високі чини, аби зменшити хвилю обурення стосовно астрономічної суми робіт, привселюдно пообіцяли, що там зроблять щось таке, що сюди приїжджатимуть відпочивати навіть жителі Дніпра. Та виявилося, що і новомосковцям там особливо ні на що дивитися, крім феєрверків і кольорових лампочок. Більш того, нову плитку поклали, а про діряві труби опалення під нею… забули. Кидається в очі лише те, що поруч зі штучною ялинкою зараз стоїть жива ялинка-красуня, яка чудом уціліла від дій влади. І висота двох ялинок – однакова. Скільки ж краси на площі було знищено! Громадські активісти протягом 2018 року судилися з виконкомом щодо спиляних зелених насаджень, судові слухання тривають.
                     Новомосковська про­куратура судилася з міською радою щодо незаконності розставлення по місту кіосків, суд виграла. Але міс­то продовжують загаджувати генделиками, кіосками-наливайками. Так депутати розширюють свій бізнес, а тон задає депутат найвищого рангу. Мало того, влада дозволила власникам кіосків уникати оподаткування і не платити податок за оренду землі, на якій розташовані кіоски! Зате для городян податки піднімають, бо, бачте, бюджет же треба звідкись наповнювати. Те, що земельні ділянки під кіоски у нас можна отримати навіть без аукціону, – це вже «дрібниці».
                Показово, що коли у травні 2018 року активісти протестували встановленню кіосків навпроти центральної пошти, тодішній начальник КП «Новомосковський Комсервіс» на камеру підтвердив, що жодної копійки від МАФів міський бюджет не отримує. І його звільнили…
Три роки тому, перед виборами, нинішні депутати божилися, що тільки оберіть – працюватимуть на благо людей, встановлюватимуть дитячі і спортивні майданчики, створюватимуть умови для дозвілля дорослих і дітей. Все забуто. До речі, щодо дитячих майданчиків, то на центральній площі майданчик встановили. Поруч, за 50 метрів, – парк Сучкова, там теж качелі-каруселі. Нев­же, якби депутати радилися з населенням, ніхто б не підказав, що на околицях міста цей майданчик був би доречнішим. Депутати, можливо, здивуються, але не всі діти живуть у центрі міста.
                Шокували дек­ларації про доходи, опри­люднені чиновниками і депутатами у 2018 році. В країні війна, а у них – все Ok, процвітання. Ки­нулося в очі те, що більшість депутатів задекларували мінімальну зарплату, натомість протягом року роздарювали подарунки, щось ремонтували начебто за власний кошт. Очевидно, що «благодійники» вкрали ці гроші у населення через ухилення від сплати податків. Така сама історія з Фондом «Твій рідний край», який, як запевняють підконтрольні В.Нестеренкові ЗМІ, належить саме йому. Втім, факти свідчать про інше – жодного відношення до Фонду нардеп не має, це випливає з його декларації. І тоді виникає питання: якщо цей Фонд утримує він, то на які гроші?
                  Щодо кіосків, то протягом року то тут, то там виникали скандали, пов’язані з їх встановленням і бездумним знищенням зелених насаджень. Але результат один: влада глуха до протестів жителів. Навіть тоді, коли можновладці привселюдно обіцяли знести незаконні торгові точки. Так, наприклад, сталося з кафе, розташованим на березі Самари поруч з центральним пляжем. У лютому 2018р. його хазяїн намагався без дозволів збудувати настил для столиків прямо над водною поверхнею. Чи наважився б він це робити без згоди чиновників? Тільки активність громадськості примусила владу зреагувати на таке зухвальство. О.Фрейдін заявив, що він (цитуємо) «жёстко и решительно» розбереться з хазяїном кафе. На виконкомі навіть прийняли рішення про демонтаж кафе. Але на сьогодні воно не тільки не демонтоване – з ним так «жёстко» розібралися, що воно… розрослося в розмірах. І подібних прикладів по місту достатньо.
                  Керманичі міста при складані бюджету на 2018 рік забули включити туди витрати на пожежну безпеку шкіл і дитсадків, хоча про це не раз попереджали фахівці ДСНС і обласна влада. Тому за поданням рятувальників рішенням суду у 2018р. в навчальних закладах заборонили проводити заняття. Пожежної безпеки дітей і досі не досягнуто – у влади є своє бачення щодо першочерговості витрачання коштів.
Тендери у Новомосковську протягом усього минулого року відрізнялися упередженістю у визначенні переможців – скрізь стирчали вуха депутатів різних калібрів.
                   Уже з десяток років тривають потуги влади, аби відремонтувати колишній дитсадок «Ювілейний», що зменшило б чергу до ДНЗ. Уже й тендер провели на 14 мільйонів, і переможця визначили (правда, він, як повелося, є фігурантом кримінальних справ). Але ремонту і протягом 2018 року не було, будівлю й огорожу скоро розберуть по цеглині.
                З 2013 року триває ремонт дитсадка «Чебурашка». В ході робіт правоохоронці виявили мільйонні махінації, тривають слідчі дії.
Третій рік поспіль міська влада намагається перевести Новомосковськ на автономне опалення. Якщо вірити прийнятій депутатами Програмі, на це повинно було піти сотні мільйонів бюджетних коштів, наприклад, лише на заміну внутрішньобудинкових електромереж у 2017 році – 5 млн, 2018 – 42 млн, на встановлення автономки малозабезпеченим сім’ям у 2017 році – 38 млн грн, 2018 – 74 мільйона і т.д. Зокрема, у 2018 році планувалося відключити котельні на Кулебівці, В.Ковалівці і на Площадці. Про результати виконання Програми і витрачені кошти ніхто не звітує, котельні поки що працюють.
                 Влітку у Новомосковську стався ще один колапс, на цей раз пов’язаний з відключенням води, і він виявив абсолютне не володіння ситуацією керівництва міста і неспроможність адекватно і своєчасно реагувати на кризові ситуації.
Влітку 2018 року Новомосковськ потрапив у топ новин: наш центральний пляж Міністерство охорони здоров’я включило до списку найбрудніших пляжів України. Лабораторні дослідження показали наявність у воді свіжих фекалій. Про реакцію міської влади на цю резонансну новину досі нічого не відомо.
                 В листопаді 2018 році у Новомосковську відкри­лася перша приватна лікарня.
Протягом 2018 року міська влада вчергове підвищила й так грабіжницькі тарифи на послуги комунальних підприємств міста, при цьому якість послуг не змінилася. Влітку також підвищили ставки податку на нерухомість, земельний податок та орендну плату за землю.
Зросла і вартість проїзду в автобусах. Причо­му, стан автобусів залишається незмінним. Хоча наш новомосковський перевізник, що виграв конкурс у Дніпрі на перевезення по маршруту Дніпро-Новомосковськ, вимушений був, щоб виграти, закупити сучасні автобуси. Новомосковська влада на свої конкурси таких вимог не пред’являє. Бо перевізник по місту – «свій», це депутат від парті «Відродження», що входить до так званої «феодальної» коаліції. В результаті облстатуправління зафіксувало збільшення у 2018 році в цілому по містах і районах області кількості перевезених пасажирів на 3%, тоді як по Новомосковську – зменшення на 6,1% у порівнянні з 2017 роком: задорого у нас стало їздити.
У 2018 році в Новомосковську ще не завершився процес декомунізації, хоча про його завершення два роки тому заявили в масштабах всієї країни. На заміну табличок з назвами вулиць мерія кошти не виділяє – все скинуто на плечі городян. Більш того, через безграмотність депутатів і посадовців у квітні 2018 року ще шести вулицям, які й не підлягали перейменуванню, змінили назви (підвело знання української мови). І тепер владі треба або оголосити про це (а соромно), або відмінити своє безглузде рішення (що не менш соромно). Тож поки мовчать.
Протягом 2018 року Сергій Горошко очолював загальноукраїнський антирейтинг «Вороги реформування преси». Причина: міська рада не виконує закону щодо реформування друкованих ЗМІ і не хоче виходити зі складу співзасновників газети “Новомосковська правда”. Цей рейтинг невдовзі буде оновлено Національною спілкою журналістів України.
               У 2018 році “Новомосковська правда” вимушено змінила адресу – колишню редакцію в будівлі друкарні кілька разів грабували, а майно нищили.
За 2018 рік в Інтернет-просторі з’явилася купа місцевих блогерів, які не сприймають критики на адресу нашої міської влади, водночас вихваляють її з приводу і без. Відчувається наближення виборів з їх брудними медіа-технологіями…
У 2018 році, попри вимоги чинного законодавства, у Новомосковську не проведено жодних громадських слухань з жодного важливого для міста питання. Влада все вирішує самостійно.
В цілому ж за рейтингом прозорості міст України, укладеним українським представництвом міжнародної антикорупційної мережі Transparency International, місто Новомосковськ посідає останнє місце серед усіх міст України щодо заходів влади з подолання корупції та відкритості влади по відношенню до громадян.
              У підсумку, 2018 рік, як багато попередніх років, можна вважати втраченим для розвитку міста.
Все ж завершимо підсумки року на позитиві: на відміну від посадовців, своїми досягненнями радували діти – їх навчальні, спортивні та творчі успіхи не раз ставали приводом для гордості батьків, вчителів, усіх жителів Новомосковська. А отже, у міста є всі потенційні можливості колись вирватися із зачарованого кола проблем. Аби лише владні мужі своїми діяннями остаточно не породили у дітей зневіру в можливість позитивних змін…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вадим Червоноштан