Беркут. 5 років потому, що змінилося? Багато хто лишається на службі у перейменованому з «Беркуту» (ВІДЕО)

Лютий 2014-го. За три місяці протестів на Майдані вбито 82 активісти. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляє про ліквідацію спецпідрозділу міліції «Беркут». Частина бійців тікає з України. Частину відправляють на службу в зону бойових дій на Донбасі…

Командир київського полку поліції особливого призначення Руслан Цикалюк брав участь у розгоні учасників Євромайдану 2013 року. Про це йдеться у розслідуванні Громадського. Полк особливого призначення було створено на базі колишнього «Беркуту», у якому Цикалюк служив до його ліквідації.

Громадське проаналізувало відео та фото розгону протестувальників у ніч на 30 листопада 2013 року. На них чоловік, схожий на нинішнього командира полку поліції особливого призначення Руслана Цикалюка разом із іншими спецпризначенцями бере участь у розгоні протесту. Сам Цикалюк заперечує факт свого перебування на місці розгону. Громадське звернулося до компанії, яка займається портретною експертизою, її результати свідчать про те, що людина на зображеннях – саме Руслан Цикалюк.

Вікторія Рощина, журналістка Громадського і Руслан Цикалюк, командир полку поліції особливого призначення

Щонайменше два правоохоронці, які відмовилися називати свої імена, повідомили Громадському, що Цикалюк був у ніч розгону на Майдані, або впізнали його на відео.

Громадське звернулося за коментарем до керівництва київської поліції. Начальник Головного управління Національної поліції у Києві Андрій Крищенко переконує: це питання до слідства, а не до поліції.

«Його не притягнуто до кримінальної відповідальності, він не відсторонений від служби», – зазначив він у коментарі Громадському.

У прокуратурі Громадському повідомили, що Цикалюка допитали у статусі свідка у низці кримінальних проваджень стосовно злочинів проти Майдану. Інших деталей не повідомляється.

Громадське також звернулося за коментарем до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на одній з публічних подій, утім очільник МВС відмовився коментувати питання Беркуту. Вислухавши частину запитання, міністр зазначив, що «буде робити те, що потрібно йому», а не журналістці. А на повторні питання звернувся до охорони: «освободи девочку».

Встроенное видео

Hromadske.UA

@HromadskeUA

«Освободи девочку» — Арсен Аваков відмовився пояснити нам, що роблять у поліції колишні «беркутівці». Дивіться, що сталося зі спецпідзрозділом після заяви Авакова про його ліквідацію та як працює полк, створений на базі «Беркуту»: https://youtu.be/ecPrW0H1loE 

«Беркут» існував як підрозділ міліції особливого призначення при обласних МВС України з 1993 року. Після подій Революції Гідності «Беркут» розформували. 25 лютого 2014 року наказ підписав тодішній в.о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков. Насправді це відбулося значною мірою лише формально, оскільки структура МВС просто змінила назву – тепер це полки поліції особливого призначення №1 і 2. У Базуються вони там само, де раніше був «Беркут». У двох полках, за даними поліції, продовжують служити 30% колишніх представників спецпідрозділу «Беркут». Серед них близько 20 зараз є фігурантами кримінальних справ щодо злочинів Майдану, 9 з них обіймають керівні посади. В МВС не вбачають підстав для їхнього звільнення, доки немає вироків у їхніх справах.

У розстрілах під час Революції Гідності підозрюються 23 екс-працівників київського «Беркуту». 18 з них втекли з країни, і зараз у розшуку, п’ятеро – на лаві підсудних. Справа щодо них слухається вже понад 2 роки в Святошинському суді Києва.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 95 людей (82 мітингувальники та 13 силовиків).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.litsa.com.ua/show/a/44697?fbclid=IwAR2Pq67gqSqVlR-tOuZFlL_GYGxOgs6-oGmkEiT_nOQcvp2xn6YkryLiKJo