Майже 30% населення Новомосковська відносять до категорії ДУЖЕ бідного, завдяки таким як нардеп Вадим Нестеренко та його команди

На минулому засіданні Новомоскоського виконкому начальник управління праці та соціального захисту населення Горбач Галина Миколаївна звітувала про хід виконання рішення виконкому від 16 березня 2018 року № 147/0/6-18 «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії подолання бідності по місту Новомосковську» за 9 місяців 2018року.

Саме так, згідно із зазначеної інформації Виконавчий комітет, його відділи, управління, служби  намагаються але не хочуть забезпечувати права кожного громадянина на  достатній життєвий рівень і головна увага, перш за все, приділяється тим, хто її більш за все потребує: пенсіонерам, малозабезпеченим громадянам, інвалідам, багатодітним сім’ям, дітям, але цього управління праці Новомосковськ не робить .

Є підстави вважати, що зроблено дуже мало, але гостроту соціальних питань знімати ніхто не хоче, бідними легко управляти. Життя ставить нові завдання завдяки таким як нардеп Вадим Нестеренко та Петро Порошенко. Наприклад, розмір мінімальної  заробітної плати не зростає. Досягається стратегічна мета в сфері оплати праці – забезпечення випереджаючого зростання найголовнішої складової доходів населення – заробітної плати – порівняно з ростом споживчих цін. Не відчутні темпи економічного росту не позитивно позначаються на основних показниках рівня життя населення міста Новомосковськ.

Але незважаючи ні на що рівень  доходів громадян України,Новомосковська ще не відповідає вимогам часу. Адже 67 відсотків працюючих отримують зарплату нижчу прожиткового мінімуму.

Особлива увага  Новомосковським виконавчим комітетом  приділяється питанню своєчасної виплати  заробітної плати, яку не виплачують вчасно, послідовно не здійснюються заходи з реалізації «Програми зайнятості населення». Продовжується не зростання чисельності зайнятого населення, виріс рівень економічного безробіття, нажаль не збільшуються обсяги надання  центром  зайнятості соціальних послуг. За даними міськрайонного центру зайнятості станом на 01 жовтня 2018  року на обліку перебували 673 мешканців  міста, як такі, що шукають роботу. Кількість безробітних становить 606  чоловік і це тільки офіційно(ЩО ВІРИТЬСЯ ДУЖЕ СЛАБКО), а скільки не офіційно ВАЖКО сказати.

Одним з важливих напрямків соціальної роботи є організація соціального обслуговування населення територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) осіб, які потребують найбільшої уваги й підтримки – пенсіонерів, інвалідів, самотніх непрацездатних громадян.  На обліку в територіальному центрі знаходиться 635 чоловік, які мають змогу отримати комплекс соціальних послуг, але не отримують.

Управлінням праці та соціального захисту населення протягом 9 місяців поточного року умовно надані послуги  27,5 тисяч громадянам міста. Позитивно складається ситуація з виплатою допомоги на дітей, не стабілізується  надання населенню  житлових субсидій. Станом на 1 жовтня  2018 року в місті користуються субсидією на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг  16416 сімей.

З метою надання практичної матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам міста за рахунок коштів місцевого бюджету в поточному році 380 громадян отримали одноразову грошову допомогу на загальну суму 100 тис. грн. За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів 8 осіб отримали матеріальну допомогу в сумі 1240,50 грн.

Разом з тим залишається ряд позицій, які потребують змін на краще, але міська влада не бажає цього робити. Гостро стоїть питання повноти виплати заробітної плати, не забезпечується достатніми темпами підвищення рівня життя населення. За результатами обстеження домогосподарств у поточному році 27,2% населення міста відноситься до категорії дуже бідного(І ЦЕ ЯКБИ ОФІЦІЙНО). Важливим являється виконання розроблених програм подолання бідності, зайнятості та інших, спрямованих на соціальний захист.

Також, міська влада зовсім не працює в плані залучення в місто інвестицій!!! Не працює влада також над створенням робочіх місць для молоді!!!

Одним словом можна констатувати робота міської влади дуже не задовільна.