Хитрожо..а Новомосковська влада

Вадим Нестеренко вважає правильним, що в тендерах у Новомосковську перемагають одні й ті самі фірми.
У попередніх матеріалах  ми інформували наших читачів про те, що тендерний комітет міського управління ЖКГ провів аукціон в системі Prozorro на ремонт колишнього дитсадка «Ювілейний» за майже 14 млн грн, і одноголосно визначив переможцем тендеру ТОВ «Рубікон-Моноліт» з Дніпра.

        Ми вирішили розібратися, що це за фірма і встановили, що в судовому реєстрі числиться 41 рішення в судових справах, де проходить ТОВ «Рубікон- Моноліт», у тому числі – справах кримінальних, таких, як, наприклад, привласнення коштів при переобладнанні житла для переселенців по всій Дніпропетровщині.
        Про таку біографію цієї фірми новомосковські чиновники знають, і обирають саме її для виконання робіт у місті. Невже якраз досвід відмивання бюджетних грошей є визначальним у виборі підрядника?
Тепер ТОВ «Рубікон-Моноліт» стало об’єктом розслідування для журналістів 49000.com.ua. В публікації «Высокие стандарты отмывания денег: кто ремонтирует школы Днепропетровщины» вони поставили під сумнів риторику сьогоднішньої влади – нові стандарти, робота за європейським зразком, чесність, відкритість і прозорість. Ось, наприклад, в цьому році з обласного бюджету виділили 450 мільйонів гривень на реконструкцію шкіл на Дніпропетровщині. За словами керівництва області, освіта – важлива складова розвитку держави і, відповідно, над її благоустроєм повинні працювати надійні люди.
          Тому 49000.com.ua і газета «Лица» проаналізували, кому чиновники дають на освоєння багатомільйонні підряди. Як виявилося, це фірми, репутація яких насторожує численними судовими справами – ТОВ «Київська Русь», яке буде реконструювати стадіон школи №2 в смт Петропавлівка, ТОВ «Інтерпен-Д», яке відремонтує НВК в Жовтих Водах (в історії цієї фірми є повноцінний вирок у кримінальній справі).
         Підряд на 44,6 млн на реконструкцію школи в селі Волоське отримало і згадане вище ТОВ «Рубікон-Моноліт».
«Эта фирма довольна известна в бизнес-кругах Днепра и, что не менее важно, в Новомосковском горрайонном суде, куда в январе этого года местная прокуратура подавала ходатайство на получение доступа к документам компании. Следствие аргументировало свое ходатайство тем, что обнаружило подделку актов выполненных работ в ходе реконструкции пятиэтажного жилого дома под дошкольное учреждение в селе Вольное. По результатам исследования правоохранителей выяснилось, что оплаченные работы, указанные в актах, выполнены были не полностью. Также «Рубикон-Монолит» входит в группу «Рубикон-Трейдинг», которую подозревали в подделке документов на реконструкции областной детской клинической больницы. Что характерно, все эти работы заказывали в облгосадминистрации», – йдеться в матеріалі журналістських розслідувань.
            На вершині цього корупційного «хіт-параду» фірма, яка сумно відома в Новомосковську ремонтами «з душком» – СК «Стройінвест», з якою департамент капітального будівництва ОДА 3 липня уклав договір на ремонт Солонянської школи. Сума угоди – 14 млн грн. «Эту фирму хорошо запомнили жители Новомосковска, в частности, местные активисты. В сентябре 2017 года они пытались защитить от СК «Стройинвест» голубые ели, которые работники фирмы намеревались вырубить. В ходе противостояния директор фирмы Денис Островский одного из экозащитников ударил, а у другой отобрал мобильный телефон. 

          

 

 

 

 

 

 

директор фирмы     СК «Стройінвест          Денис Островский

 

 

 

 

 

 

 

          В том же Новомосковске уже в январе 2018 года местный прокурор просил у суда разрешения проверить документы фирмы, так как установил, что служебные лица СК «Стройинвест» якобы вносили неправдивые данные в акты выполненных работ на ремонте реабилитационного центра воинов АТО по заказу все той же Днепропетровской облгосадминистрации на 5 миллионов гривен. Конечно же, пока работы не сделаны, нельзя судить об исполнителях. Но их репутация и уголовные дела имеют общие тенденции — подозрения в отмывании бюджетных денег, преимущественно на строительстве или ремонтных работах. Неужели наём подрядчиков, у которых руководство сидит под домашним арестом или попало в список коррупционеров, для ремонта школ является теми «высокими стандартами», которыми стоит гордиться?»
           Такими питаннями задаються наші колеги-журналісти. Відповіді на ці питання ми шукаємо давно, але все зводиться до простої істини: риба гниє з голови…
Під час прес-конференції народний депутат Вадим Нестеренко, відповідаючи на запитання, чому у Новомосковську тендери підозріло виграють одні й ті самі фірми, відповів наступне:
          «…Но есть другие подрядчики, которые обеспечили себе имя, которые сделали уже ряд работ, которые всех удовлетворили… Конечно, возникают обвинения, мол, раз один и тот же, значит, кто-то что-то зарабатывает. Но я считаю, что лучше сделать качественно, чем отдуваться потом за подрядчика, который никому не известен и за которого никто не отвечает».
            Та чи «качественно» виконують роботи улюблені фірми наших посадовців, городяни мають змогу пересвідчитися, особливо це стосується ремонту доріг. І за те, що вони накосячили, не «отвечает» ніхто з чиновників чи депутатів – лобістів їхніх інтересів!

 

А доречно було б розповісти людям, хто ж саме притягує за вуха бракоробів у місто.