Дивним чином вода у р.Самарі у Новомосковську, раптом перетворилася на джерельно чисту

Нещодавно ми публікували матеріали про стан води в річці Самарі у Новомосковську. Через тиждень сюжет на цю ж тему вийшов і на каналі “Інтер”. Наведені факти щодо плачевної якості річкової води в районі центрального пляжу Новомосковська грунтувалися на результатах досліджень, які регулярно публікує центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

         Одразу ж після оприлюднення даних про понаднормативне мікробне забруднення річки вже наступне оновлення інформації на сайті ЦГЗ МОЗ  виявило фантастичну річ: Новомосковський пляж зник з переліку не рекомендованих для купання! І це при тому, що показники забруднення за різними параметрами ще тиждень тому перевищували норму в десятки разів і наш пляж входить в ТОП-50 найбрудніших в Україні!

 

Це свідчить про очевидний факт: міська влада Новомосковська про забруднення Самари знає. Інше питання- яким чином вони” очистили” річку. Тут є кілька варіантів.  Перший- “дотиснули”  лабораторію, яка бере проби води, і на папір лягли потрібні цифри. Другий- знаючи місце і час взяття проби, тимчасово перекривають каналізаційні стоки, що скидаються у воду недбалими підприємцями. Третій- оперативно встановили на річці потужні очисні споруди, що дійсно очистили воду до джерельно чистої.

Городяни отримали ще один привід для роздумів: чи може за нинішньої влади купання у Новомосковську стати безпечним?

Як і раніше, вірити владі чи ні, купатися в Самарі чи утриматися- вирішувати вам!