Явлення нардепа народу НОВОМОСКОВСЬКА

Народни депутат від БПП Вадим Нестеренко на пленарних засіданнях був присутній- 108, відсутній- 344( за підсумковими даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи з офіційного сайту Верховної Ради).

Тож на роботі в парламенті Вадима Нестеренка фактично не було, у Новомосковську останнім часом- теж. Чому небуло у Новомосковську- зрозуміло: тут скандали, пов’язані з відсутністю води, засилля потворних кіосків,руйнація ЖКГ міста, та інше… Зверніть увагу- пропав і іншій ” Месія”- Фрейдін. 

 

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?¤?????? ?¤? ?????????? ?????????????? ???????????????????????¬??

Але коли наближається розв’язка, коли пристрасті вляглися, всі одразу тут як тут,перед телекамерами. Бо-” спасителі”!

Як казав Джон Кеннеді, поразка завжди сирота, а у перемоги- тисяча батьків.

Після тривалих, але без успішних суперечок з Дніпроводоканалом, після тривалих внутрішніх розборок між міськими партійними угрупуваннями стало ясно, що з водою бути тільки так:” утром деньги- вечером стулья”. У Дніпрі жодним обіцянкам новомосковских керівників більше не вірять, лише сплаченому боргу.

І лише коли всі емоції вщухли, коли місто оплатило  першу частину заборгованості і в кранах, з’явилася вода, засмаглий нардеп приїхав у Новомосковськ і вирішив зустрітися зі ЗМІ. Одразу заявив, що воду дають завдяки тому, що він дав дніпроводоканалу особисті фінансові зобов’язання.

Дивно, гроші беруть з міського бюджету, а називається це особистими фінансовими зобов’язаннями. Мабуть, хтось уже( по Фрейду) плутає власну кишеню з міською казною?

Головна мета зустрічі стає зрозумілою одразу, як прочитаєте звіт про неї в “полезной газете”: ” благодаря тому, что народный депутат Украины Вадим Нестеренко  взял под личный контроль ситуацию с выплатами задолженности “Новомосковского водоканала”, руководство области согласилась обеспечить жителей нашего города бесперебойным водоснабжением”.

Що теж є маячнею,бо власник Дніпроводоканалу-міська влада Дніпра і обласна влада жодних важелів впливу на неї немає,хіба що попросити.Так само,як,наприклад,обласна(чи навіть Центральна)влада не може вплинути на наших депутатів,щоб вони збиралися не у підворотнях,а в сесійній залі. Бо це-місцеве САМОврядування.Обласна влада  воду нікому не дає,у неї її просто немає.

Але для того і скликали ЗМІ,щоб цей меседж прозвучав скрізь-зі сторінок його газети “твій рідний край”,з телеекранів по ” Самарі”,в інтернеті на сайтах “полезная газета” і “новомосковская жизнь”.Цих “ручних”,підконтрольних ЗМІ їм виявилося мало,захотіли підключити  ще й “Новомосковську правду”.Це означає,лише одне-вже добряче припікає,вибори наближаються,а рейтинги-нуль…

Звичайно,що на цей шабаш з видання “Новомосковська правда” ніхто не пішов. Бо ще вчора делегація виконкому приносила в редакцію папери з черговими погрозами ліквідувати газету,а сьогодні захотіли піару на її сторінках?

Але із записом прес-конференції всі ознайомилися. І радимо це зробити усім небайдужим до життя міста. Хоча б для розуміння того,кого ми обираємо,щоб не робити помилок у майбутньому. А ще-щоб наочно пересвідчитися,які”придворні”ЗМІ обслуговують міську владу,щоб критично сприймати їх хвалебні оди на адресу хазяїв.

НАРДЕП ТУТ НІ ПРИ ЧОМУ.

Вадим Нестеренко одразу відхрестився від питань,які стосуються внутрішніх міських господарських проблем.”это не мне вопросы,адресуйте их городской власти”,заявив він,зазначивши,що його задача як народного депутата-приймати закони,а до управління містом він відношення немає, це роблять обрані городянами депутати.

Одразу поправимо нардепа,який,мабуть,забув,що він теж входить до структури міської влади,оскільки є членом виконавчого комітету міської ради,і силою його туди навряд чи затягували. Нагадаємо,закон “Про місцеве самоврядування в Україні” наділяє саме виконком з широкими повноваженнями у сферах соціально-економічного розвитку,планування,бюджету,фінансів,цін,управління комунальною власністю,житлово-комунального господарства,земельних відносин та охорони навколишнього середовища.Можливо,зараз просто не зручний час,щоб про це згадувати?

Але ми пам’ятаємо!

Та Вадимові Нестеренку все ж на деякі питання відповісти довелося,бо навіщо ж тоді взагалі прес-конференцію збирати,якщо проблеми міста-це не його проблеми? Не про заморські курорти від нього хочуть почути доведені до відчаю городяни! Хочуть дізнатися,чи є в місті плани виводу ЖКГ з глухого піке,куди його завела міська влада,до структур якої входить нардеп,у яких є у ній ключовою фігурою.Ось як усе виглядає насправді,а не інакше.

         Саме виконком погоджує кандидатури директорів комунальних підприємств, саме на засіданнях виконкому всі директори щорічно звітують про свою роботу, саме члени виконкому повинні уважно слухати і читати ці звіти, робити  адекватні висновки, щоб тримати ситуацію під контролем і не допустити надзвичайних ситуацій. Чому ж цього не робили? Чи до пори до часу усіх все влаштовувало?  Тоді може хтось оприлюднить, яка ціна цього “влаштовувало”?

          Зараз, після” боїв без правил”, які влаштували між собою представники різних партій у міській раді, наступить прозріння? Депутати” раптом” згадають, що народно-господарським комплексом цього міста керує двічі корупціонер.  Члени виконкому пригадають, що у цього корупціонера  в підпорядкуванні директором комунального підприємства працює його родичь. 

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?¤?????? ????? ???§?????¦???? ?®? ???? ???????????????????????¬??

Характерно, що їх ділянки роботи давно провалені, але цього ніхто досі не помічав.  Ділились?

МІЖПАРТІЙНИЙ ДЕРИБАН

            Не витримують жодної критики заяви Сергія Горошка, що, мовляв, це не він винен у кризі з водою, а партія Зелених:” у Раді є депутатський корпус і за час роботи склалася робоча коаліція.  Кожна фракція взяла на себе відповідальність за певні напрями життєдіяльності міста. Так,” партія Зелених” взяла на себе відповідальність за сферу ЖКГ, у тому числі за роботу КП” Новомосковськ водоканал”. Вони делегували на посаду першого заступника свого представника Юрія Карачевцева. Та чомусь за весь час задовільної роботи не видно. Я як секретар міської ради разом з депутатським корпусом не залишаємо надію, що Юрій Карачевцев  та керівництво КП ” Новомосковськ водоканал” повинні знайти вихід з даної ситуації”.

             Ці безпорадні откровення, які  промямлив в.о, є свідченням його самоусунення від виконання посадових обов’язків міського голови, які С. Горошко  нібито виконує.  Нагадаємо, що відповідно до згаданого вище закону міський голова( а не якась окрема позеленіла від кольору грошових купюр партія) несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень. Як сказано в законі, відносини міської ради з комунальними підприємствами будуються на засадах їх підпорядкованості, органам місцевого самоврядування. Не партіям і не ” смотрящим”! За бардак у місті відповідальний мер і депутати. У нашому випадку навіть не всі депутати, а та купка слухняних маріонеток, яких ” смотрящий” смикає за мотузочки.

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?¤?????? ????? ???§?????¦???? ?®? ???? ???????????????????????¬??

             Виходить так, що місто після виборів” смотрящий” поділив на сфери впливу,а, скоріше,- сфери грабежу, і кожна партійна група, яка погодилася увійти в так звану” коаліцію”,”доїть” свою сферу і не лізе до інших.  Тоді стають зрозумілими й справжні причини звільнення щойно призначеного головного лікаря.  Вона була з Дніпра, чужа, не в курсі наших справ, та ще й багато говорить: у своєму першому інтерв’ю  Ольга Юркова  проговорилася,  що на 2018 рік з місцевого бюджету на медикаменти виділяється нечувана раніше сума- 6  мільйонів гривень!

           Це ж пацієнти стаціонару тепер можуть спитати: а де мої безкоштовні ліки?  Мов вовча зграя, третій рік поспіль партійні угрупування міської” коаліції” роздирають місто на шматки. У що вони його перетворили, коментарів не потребує. Тепер гризуться, щоб віджати шматок пирога у зелених, який, вірогідно, виявився смачнішим, ніж у Опоблоку. Тоді стає зрозумілим, чому покриття боргів водоканалу з міського бюджету почали фінансувати не двома роками раніше, як в інших містах, і навіть не з травня, коли міська рада підписала зобов’язання з Дніпроводоканалом, а лише після усунення з посади начальника водоканалу- члена партії Зелених. Це аж ніяк не захист зелених( вони накоїли достатньо бід у місті), це лише чергова констатація факту, що в Новомосковську все вирішується не здоровим глуздом,а “договорняками”, “рішаловом”, по”поняттях”.

        Де ж увесь цей час був нардеп Нестеренко, де був в.о. мера  Горошко, де був голова бюджетної комісії Фрейдін О., де були два десятка депутатів з їхньої так званої коаліції? В яких кущах Вони тепер принишкли?

 

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?¤?????? ???????????????? ???????????????????????¬??

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?¤?????? ???????????????? ???????????????????????¬??

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?¤?????? ???????????????? ???????????????????????¬??

             Ось тепер на фоні цих скандальних подій головна діюча особа в міській владі і її, так би мовити, мозковий центр, один із винуватців водного колапсу  через прикормлені ЗМІ намагається нав’язати електорату думку, що він зовсім не винуватець, а навпаки- спаситель?

А СУДДІ ХТО?

            ” Впереди предстоит  немаловажная работа по определению и наказанию виновных в данной ситуации”,  заявив Вадим Нестеренко. Але хто саме проводить розслідування, хто буде призначати винних, ні в.о. мера С.Горошко, ні нардеп не повідомляють.Тому до майбутніх результатів розслідування  ставлення однозначно буде доволі скептичним: відповідальності уникнуть основні фігуранти справи, бо вони,судячи з усього, й проводять розслідування. Як казав дід Панас, отака нісенітниця, малята!

ПУБЛІЧНОГО ЗВІТУ НЕ БУДЕ

           Щодо відповідей на інші кілька питань(бо нардеп кудись поспішав). Від публічного звіту про свою діяльність як народного депутата Вадим Григорович відмовився,зазначивши,що щорічно публікує його в газеті”твій рідний край”, а якщо звіт проводити на відкритій зустрічі з людьми,то до зали може зібратися небажана категорія,яка не дасть йому можливості спокійно виступити.

З ОПАЛЕННЯМ ЧИ БЕЗ?

            Стосовно опалювального сезону і переходу міста на автономку,то жодної ясності нардеп не вніс.За його словами,сумарно для переведення 15 тисяч квартир на автономку треба 400-500 млн.грн,потужність електромережі,внутрішня розводка та фінансування з бюджету цих заходів для малозабезпечених верств населення.Зараз проплати населення низькі,тому є загроза зриву початку опалювального сезону(хоча управління статистики дає інші дані щодо рівня проплат).

Отже,як тепер зрозуміло після виступу нардепа, півмільярда гривень- ось те,до чого прагнуть дотягнутися руки депутатів.А ще плюс-“пропустять”через себе гроші з  населення на їхнє “Электроотопление под ключ”.

НЕМАЄ МЕРА-НЕМАЄ І ПОРЯДКУ

          Щодо недопуску обраного у 2015 році міським головою В. Літвіщенка до виконання своїх обов’язків, то Нестеренко теж відхрестився від своєї у цьому ролі і зазначив:”тот состав депутатов,который был избран горожанами,посчитал правильным не допускать такого мэра управлению городом… Депутаты выбрали для себя единственно правильное решение-это работать большинством депутатов и принимать решения.

Никто не запрещает избранному мэру и сегодня обратиться к депутатам,предложить свою программу,пойти к ним на компромисс, договориться с ними и после этого депутаты,видимо,примут решение и огласят результаты выборов городского головы…”

          Дивною виглядає пропозиція Літвіщенкові довести депутатам програму,адже перед виборами кожен кандидат у мери свою програму оприлюднював.Чи написати іншу програму,куди включити пункт про запропонований нардепом “договорняк”? У бардаку,що коїться в Новомосковську,владі дуже не вистачає якраз свого, “ручного” мера,щоб покірно підписував потрібні папери,легітимізувати таким чином фінансово-господарську діяльність аграрної “коаліції”.

СХОДНЯКИ НА ХЛІБОЗАВОДІ БУДУТЬ ТРИВАТИ

           Знову пряма мова:”что касается закрытых заседаний,то городской совет  принимает исключительно те решения,которые прошли утверждения на комиссиях.Площадка для дискуссий– это комиссии,которые проходят в помещении городского совета,это исполком,который проходит в здании горсовета.Там спорные вопросы снимаются,и только те решения,которые проходят подтверждение на комиссиях и на исполкоме,оформляются соответствующими документами,только они доходят до утверждения депутатами.

То есть по сути работа сессии является чисто механической-утвердить уже обговоренные и принятые решения. Попытки проведения сессий в сессионном зале были,но они ничем хорошим не увенчались”.

Так-то воно так,-як казав Шельменко-денщик у відомій п’єсі Квітки-Основ’яненка,тільки трішечки не так.

      По-перше,виконком не може диктувати Раді,що і як приймати,а тим більше-без обговорення,бо виконком створюється Радою,він їй за законом підконтрольний і підзвітний,а не навпаки.І виключень немає навіть для випадків,коли в членах виконкому числиться народний депутат.

     По-друге,щодо питань,які обговорюються на комісіях. Ми неодноразово писали про те,що на комісіях твориться свавілля-навіть якщо члени комісії якесь питання не затвердили,голова комісії всерівно може його оформити як затверджене і подати на розгляд ради.Особливо це симптоматично для комісії ЖКГ,очолюваної Романом Лебедєвим.І нічого йому не зробиш,бо такий регламент собі депутати прийняли.На ці нісенітниці увагу міських чиновників неодноразово звертали усі ЗМІ.Але хто їх буде слухати,якщо такий стан справ владу влаштовує?

    По-третє,Як потрапити на засідання комісій? На сайті міської ради в розділі “міська рада” останній графік засідань депутатських комісій-за листопад минулого року.Приходьте, людоньки,на наші засідання! А у вкладці “протоколи комісій”-взагалі стерильно з моменту створення сайту,жодного протоколу не оприлюднено.І тут гриф “цілком таємно”? Що не кажіть,а демократія у Новомосковську плеще через край…

    По-четверте,коли це таке було,Що в сесійній залі депутати зібралися на сесію,але її зірвали присутні городяни? Перша сесія пройшла в сесійній залі спокійно,не зважаючи на те,що мера так і не привели  до присяги,а рішення цієї сесії зараз оскаржуються в суді,без жодних мордобоїв і порушень порядку. Решта 14 сесій,починаючи з другої,проходили або на Інтерпайп НМТЗ,або на хлібозаводі.

Так що подібні заяви-чистої води вигадки і маніпуляції.

КОМЕНТАРІ У ПРЕСІ ПОВИННІ БУТИ ЛИШЕ СХВАЛЬНИМИ

     На решту запитань Вадим Григорович пообіцяв дати письмові відповіді,які опублікують у соцмережах.Але попередив,що у разі,якщо там будуть хамскі коментарі,то такий формат спілкування з населенням він практикувати не буде. На жаль,не вдалося знайти серед численних коментарів схвальних відгуків на адресу нардепа, і усієї його команди.

Очевидно,за таких обставин скоро і модератори підконтрольних владі сторінок в соцмережі вимушені будуть вдатися до “ходу конем”,який уже давно зробила “полезная газета”-спочатку фільтрували й  видаляли “не такі”коментарі,а потім взагалі відключили функцію обговорення:Так простіше з ледацюг- можновладців ліпити образ”героїв”,”спасителів”,”месій”.

А ось щодо тих, хто може задавати питання нардепу: на його переконання,це має право робити той,хто зробив клумбу чи повісив лампочку.”а если нет,но он считает,что я ему обязан всем и вся,то он глубоко заблуждается”, наголосив Вадим Нестеренко.

 

Але про те,що влада робить клумби і розвішує лампочки не за свої, а за наші гроші,сплачені в якості податків і зборів,народний депутат чомусь скромно промовчав. Бо й цього не роблять…

 

P/S  ОСЬ ТАКИХ “КРАСАВЦІВ” НОВОМОСКОВЦІ НАПОВИБИРАЛИ!!