СУД ВСТАНОВЛЮЄ, ЧИ ЗАКОННО ОБРАНА НИНІШНЯ НОВОМОСКОВСЬКА ВЛАДА

У Новомосковському міськрайонному суді завершується судове слухання справи за позовом депутата міської ради Надії Нечти про визнання протиправними та скасування рішень першої сесії Новомосковської міської ради VII скликання, яка відбулася 10 листопада 2015 року. 
Що ж це за рішення?
             Нагадаємо, на цій сесії, що пройшла одразу після місцевих виборів, були приведені до присяги обрані городянами депутати міської ради. Коли справа дійшла до оголошення підсумків виборів міського голови, то стало відомо, що днем раніше, 9 листопада, обласний Апеляційний суд за заявою одного з кандидатів на посаду міського голови (скандально відомої Вікторії Шилової) ухвалив рішення перерахувати голоси на п’яти виборчих дільницях Новомосковська. 
            Тобто, станом на 10 листопада, в день проведення сесії, міський голова вважався ще не обраним. Але депутати чекати перерахунку голосів не  стали, у них виявився «рояль в кущах»: вони тут же швиденько обрали «трійку» – тимчасову президію у складі трьох новообраних депутатів – Костянтина Морозова, Тетяни Дакової і Олександра Гаркавенка, які винесли на голосування пропозицію про обрання секретарем міської ради Сергія Горошка – помічника-консультанта нардепа Вадима Нестеренка. 
А вже Горошко, сівши на місце головуючого, поставив на голосування завчасно кимось заготовлений список заступників міського голови і членів виконкому. 
        Аргументи Віктора Літвіщенка, що пропозиції з призначення посадових осіб виконкому за законом повинні надходити від міського голови, якому з ними потім і працювати, депутати мовчки проігнорували.
Обрані на тій сесії особи й досі керують містом. Під чию сопілку вони танцюють, очевидно. Результат їхньої роботи двоякий: з одного боку – останні місця міста у всіх можливих рейтингах, з іншого – чемодани валюти у вузького кола осіб. І судячи з того, що місто в рейтингах і далі опускається на самісіньке дно, чемодани продовжують заповнювати.
          До чого призводить невизначеність з керівництвом міста, розповіла присутня в судовому засіданні Катерина Чорна, яка озвучила городянам думку президії міської профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення.

 

 

   

         Серйозну тривогу у президії, членом якої вона є, викликає те, що у Новомосковську назріває комунальний колапс. Особливо бентежить стан комунальних підприємств. Так, є всі ознаки того, що вартість ви­везення відходів невдовзі зросте майже вдвічі. КомЕнерго мала 4-місячну затримку з виплатою зарплати працівникам, колектив подав документи в управління юстиції на колективний трудовий спір. Рахунки КомЕнерго арештовані, за два місяці люди вже повернули собі зароблене. Влада безпідставно намагається «віджати» будинки, що знаходяться у них на обслуговуванні, на користь щойно створеного і вже скандального Комсервісу. Через заблоковані рахунки у КомЕнерго немає коштів на якісну підготовку будинків до нового опалювального сезону. КП «Трубник», у якого й так для рентабельності не вистачає обсягів, доводять до банкрутства, також передаючи від них будинки на обслуговування до Комсервісу. На працівників «Трубника» і КомЕнерго здійснюється тиск, щоб вони звільнялися. В КП НККП зараз перерозподіляють кошти з наступних кварталів, аби виживати, бо очікуване фінансування йде переважно знов-таки на Комсервіс.

         В Теплоенерго особлива ситуація, триває непродумане, не прораховане за наслідками лобіювання інтересів вузького кола осіб щодо відключення багатоповерхівок від централізованого опалення і припинення функціонування КП «Новомосковськтеплоенерго». Половина питної води, за яку ми платимо, витікає в землю, при цьому на ремонти грошей ніхто не виділяє, допомогти ліквідувати борги водоканалу влада не поспішає. Основні фонди комунальних підприємств застаріли, неефективні й затратні, заходів до їх оновлення влада практично не вживає, за що населення розплачується зі своїх кишень через завищені тарифи. Яскраве свідчення багаторічної безгосподарності й безвідповідальності керівників міста – зелена трава над лініями тепломереж навіть у люті морози. Місто стрімко втрачає зелені насадження, на їх місці виростають десятки, сотні кіосків, які в інших містах, навпаки, знищують, як бур’яни. КП «Комсервіс», яке їх розставляє по місту, перетворює центральні вулиці на помийні ями. Новомосковськ давно втратив свою привабливість як зелене, охайне курортне місто. Наразі у місті повинна повним ходом іти підготовка до зими, але, об’єктивно оцінюючи ситуацію, президія профспілки пропонує керівництву міста провести розширений господарський актив, куди запросити городян і повідомити їм про заходи, які вживаються для стабілізації і поліпшення стану ЖКГ міста.
             Більше двох років тривають судові засідання. Як стверджує позивач, представники виконкому навмисно затягують справу. Наприклад, лише зараз, через два роки після початку судових слухань, «прокинувся» член виконкому Володимир Бобик, який прислав в суд свого представника і почав вимагати проведення ряду експертиз. А це ще місяці, якщо не роки…
           Як ми вже писали, В.Бобик є головою правління Новомосковського “Агротехсервісу”, який належить Вадиму Нестеренку.

 

член виконкому Володимир Бобик

представник Бобика

 

 

Невдовзі суд має заслухати виступи сторін у дебатах і ухвалить рішення. Якщо позовні вимоги будуть задоволені, усе вище керівництво міста опиниться поза законом. До чого це призведе – це вже інша розмова.
Про розвиток ситуації – в наступних випусках.