Як депутат Новомосковської міської ради разом з членом виконкому завдяки підприємству Вадима Нестеренка дерибанять бюджет Новомосковська

Комунальне підприємство «НККП» закупило бензин і дизельне пальне для автомобілів. Як зараз заведено, закупівлю здійснили через систему електронних торгів Prozorro. Тендерний комітет КП «НККП» переможцем одноголосно визнав ПАТ «Новомосковське районне виробниче підприємство «Агротехсервіс». Начебто нічого особливого у цій новині немає. Але…
В торгах взяли участь усього два учасники — ТОВ «Фармфорвард» і ПАТ «Новомосковське районне виробниче підприємство «Агротехсервіс», які й розіграли між собою тендер. Хто ж криється за хитромудрими назвами цих підприємств? А ось у це краще не вникати. Бо одразу пропадає настрій і з’являється відчуття, що тобі серед білого дня нахабно, на очах у всіх залізли в кишеню.
Невеличкий екскурс в недалеке минуле. У 2015 році відбулися місцеві вибори, ми з вами обрали собі депутатів міської ради. В депутати пройшов і Володимир Фінько. Читаємо газету «Новомосковська правда» від 5 листопада 2015 року, де міська територіальна виборча комісія опублікувала результати виборів:
«Визнати обраними депутатами Новомосковської міської ради: Фінько Володимир Миколайович, 22.06.1972, освіта вища, член політичної партії «Опозиційний блок», ТОВ «Фармфорвард», директор».

Фінько Володимир Миколайович

На першій же сесії новообраної міської ради 10 листопада 2015 року В.Фінько прийняв присягу депутата і поклявся «дбати про місто Новомосковськ і добробут його жителів, виконувати свої обов’язки в інтересах міської територіальної громади». На цій же першій сесії, буквально через кілька хвилин після того, як депутати набули свого статусу, Фінько разом з іншими депутатами дружно проголосував за обрання виконавчого комітету Новомосковської міської ради. До його складу включили і нікому з городян раніше не відомого Бобика Володимира Ярославовича з Піщанки, голову правління ПАТ «Новомосковське районне виробниче підприємство «Агротехсервіс».

 

Бобик Володимир Ярославович

 

Володимир Бобик теж балотувався в депутати нашої міської ради, але не набрав необхідної кількості голосів. До речі, балотувався по 26-му територіальному виборчому округу з місцем голосування виборців – залізнична станція і СЗШ №16. А Фінько був обраний депутатом по ТВО №6 (місце голосування — колегіум №11 і ДЮСШ).
Це інформація для тих, хто зараз на кухнях жваво картає міську владу, мовляв, не така, як хотілось би. Так ось вам відповідь, хто її таку привів у Новомосковськ. Тож за результатами торгів закупили пальне для автомобілів комунального підприємства «НККП» у фірми «Агротехсервіс». Кошти — з місцевого бюджету, який обоє власників підприємств-учасників торгів успішно ділять – один на сесіях міської ради, інший – на засіданнях виконкому. Показово, що відповідно до документації електронних торгів, розмір мінімального кроку пониження ціни під час торгів було визначено у 2 тисячі гривень. Але, як свідчить протокол розкриття пропозицій, торгуватись ніхто й не думав: і первинна, і остаточна пропозиції учасників торгів ідентичні, і зниження не відбулося ані на копійку. Найбільше вражає те, що «Фармфорвард», який програв, насправді виграти мало хотів, хоча різниця між пропозиціями двох фірм складала всього лише смішні 100 гривень, і якщо б торги не нагадували «липові», то фірми, мабуть, торгувалися б.

Смішно й інше – вся документація про торги повинна викладатися на відповідному сайті в мережі Інтернет. Її виклали. Та протокол визначення переможця чомусь назвали «Протоколом електронних торгів на закупівлю холодного асфальту». Ще тоді виникла підозра, що ці фірми вже готують новомосковцям ще один подібний розіграш — тепер з асфальтом. Подальший плин подій показав, що якраз з асфальтом то був зовсім не розіграш…

Як наслідок, ми над усім цим дійством сміємося, а в цей час Бобик з Фіньком сміються з нас і задоволено потирають руки.
Поки ми розбиралися, хто у цій справі кому сват-брат-друг, закінчилося електронне декларування доходів народними депутатами. І виявилося, що фірма-переможець торгів ПАТ «Новомосковське районне виробниче підприємство «Агротехсервіс» належить народному депутату України Вадиму Нестеренку (див. №8 «Новомосковської правди» від 26.04.2018).
До речі, Вадим Григорович – теж член виконкому Новомосковської міської ради. А Володимир Фінько — секретар комісії з питань планування, соціально-економічного розвитку та бюджету міста, де головою комісії — Олексій Фрейдін. Що не кажіть, а клубок гарний…

 

Олексій Фрейдін

Ось в такі моменти й приходить усвідомлення зворотної сторони медалі заяв наших місцевих царьків про те, як гарно зараз працює міська влада: чітко, швидко і без суперечок, при цілковитому «одобрямсі» депутатської більшості. Тільки враження таке, що за це з кожним із них розраховуються оригінальним способом – НАШИМИ ГРОШИМА.
А взагалі картина у Новомосковську доволі сумна. Якщо так просто можна обвести навколо пальця систему Prozorro, то вона, виявляється, аж ніяк не є панацеєю від договорняків і «розпилювання» бюджетних коштів. Не є і не стане панацеєю, бо городяни, які наповнюють бюджет своєю працею, з усім згодні. Це не заклик до революції, боронь Боже, вже цих революцій усі наїлися. Це заклик думати перед тим, як ставити відмітку в бюлетені для голосування. І заклик поговорити зі своїм сусідом, щоб і він не обирав бездумно.
Відомий факт: якщо відрубати курці голову, вона все рівно бігатиме ще 20 хвилин. Невідомий факт: якщо чиновнику відрубати голову, то він все рівно зможе красти ще 20 хвилин…

 

Нестеренко В.Г.