Боротьба за владу. Новомосковщину мали, мають і довго ще будуть мати разом з її населенням.

УКРАЇНУ МАЮТЬ ТАЛАНТИ! Саме так: Україну мають таланти! І коли почуєте заяви, що всі великі уми вже виїхали за кордон, не вірте. Погляньте на Новомосковськ або на Піщанку – хіба глупаки здатні організувати таке?
Завдяки талановитим київським юристам і політологам Новомосковщину мали, мають і довго ще будуть мати разом з її населенням. Але там, де люди свідомі, згуртовані, і де таких людей уже набралася критична маса, там визрівають паростки свідомого громадянського суспільства, яке успішно протистоїть тим, хто досі нас «має». Яскравий приклад тому – Піщанка.
У Піщанці 29 квітня пройшли вибори до об’єднаної територіальної громади. Чотири сільради, до складу яких входять 8 сіл і одне селище, обирали собі голову та депутатів громади. Висококласним політичним реверансом «талановиті» політики прибрали з авансцени потенційного лідера на посаду сільського голови Миколу Мазницю. 

По простоті душі він зв’язався з нечистими на руку пройдисвітами і отримав те, що отримав. Як казали наші пращури, не повертайся спиною до звіра. Зіткнувшись із перспективою отримати в своєму ОТГ аналогію новомосковської влади, вихід знайшли миттєво: Мазниця сам підібрав достойну собі заміну, яка не служитиме на побігеньках у феодала, а опікуватиметься проблемами громади. Це, на його думку, 24-річний Дмитро Лисич кін, студент університету внутрішніх справ, самовисуванець, якого підтримала «Батьківщина». Сам Мазниця до того, як пристав на пропозицію БПП, теж мав намір висуватися від цієї політсили і навіть брав участь у формуванні їхнього списку кандидатів у депутати. І люди повірили Мазниці, проголосувавши впевнено і дружно.
Отже, головою сільради обрали Дмитра Лисичкіна, який набрав 5463 голоси з 7497, які прийшли голосувати (73%). Другим фінішував Анатолій Мазур – 483 голоси (6%). З 26 обраних депутатів: Батьківщина – 16 чол., самовисуванці – 4, БПП – 2, Радикальна партія – 1, Укроп – 1, Опозиційний блок – 1 і на одному окрузі призначено повторне голосування на 20 травня. У Перещепиному, де людям нардепа взагалі пророчили абсолютну перемогу, аналогічна ситуація: за попередніми даними, Батьківщина – 9 чол., Опозиційний блок – 5, Радикальна партія – 4, БПП – 3, Наш край – 3, Укроп – 2.