Новомосковськ територія шахрайства.

Новомосковськ другий рік поспіль зайняв останнє місце у рейтингу прозорості влади та корупційних ризиків серед 100 найбільших міст України.  Більш того, організатори дослідження, очевидно, щоб показати прірву, яка відділяє не заздрісний стан Новомосковська від інших населених пунктів, визначили нашому місту 101-е місце. Уявляєте, ми займаємо 101-е місце із 100!

Дослідження провів словацьких інститут економічних і соціальних реформ (INEKO) спільно з Міжнародним центром перспективних досліджень(МЦПД) за фінансової підтримки посольства США в Україні. Дослідили 91 параметр прозорості кожного міста,які характеризують 13 сфер життєдіяльності.Рейтинг грунтується на даних,отриманих із наступних джерел:відповіді на опитувальник, направлений МЦПД до міських рад;відповіді на запит на інформацію,направлені МЦПД неофіційно – через третіх осіб(“запит таємного клієнта”);інформація у відкритому доступі на офіційних сайтах  міських рад; рішення судів; скарги громадян тощо.

Минулого року Новомосковськ також зайняв у рейтингу останнє 100-е місце. Експерти надали конкретні рекомендації нашим посадовцям, спрямовані на зниження рівня корупції в керівництві міста. Але на ці рекомендації у новомосковському виконкомі уваги не звернули- їм ніколи займатися дрібницями, вони зайняті чимось дуже серйозним. Тому й результати маємо закономірний.

 

                                                                           РЕЙТИНГ НАШОЇ ГАНЬБИ – 2018:

 

Як бачимо з рейтингу, зі 100 можливих балів Новомосковськ у сумі набрав АЖ… 8 балів, і в основному вони набрані завдяки сфері освіти. Як оформлені конкретні показники і які рекомендації надали міжнародні експерти?

 

 

https://transparentcities.in.ua/rating/

 

     1.Інформація про роботу органів місцевої влади- 0 балів.

Рекомендуємо запровадити практику оприлюднення протоколів засідання виконавчого комітету та за 20 робочих днів до розгляду оприлюднювати всі проекти рішень виконавчого комітету.

 1. Доступ та участь-1 бал.

Необхідно запровадити бюджет участі та оприлюднювати всі проекти рішень сесії Ради за 20 робочих днів до розгляду на пленарному засіданні.

 1. Закупівлі- 1,5 балів.

Необхідно зареєструватися в системі моніторингу публічних закупівель”DOZORO” та оприлюднювати інформацію про актуальні закупівлі виконавчих органів та всіх комунальних установ, організацій, підприємств міської ради.

 1. Житлова політика- 0 балів.

Рекомендуємо створити громадську житлову комісію та онлайн чергу здійснення капітальних та поточних ремонтів житлових будинків.

 1. Бюджетування та контракти- 1 бал.

Потрібно затвердити бюджетний регламент та оприлюднити в доступному та зрозумілому вигляді  видатки бюджету окремо по кожній комунальній установі, організації, підприємству.

 1. Гранти, виділення фінансів- 0 балів.

Рекомендуємо запровадити конкурс проектів для інститутів громадського суспільства(ІГС) передбачити системи моніторингу і оцінки використання коштів ІГС, наданих за результатами конкурсу.

 1. Соціальні послуги- 0 балів.

Рекомендуємо оприлюднити інформацію про те, яка цільова група та які саме послуги можна отримати в кожній установі, що надають соціальні послуги на території міста, а також запровадити онлайн чергу на прийом та отримання послуг.

 1. Кадрові питання- 1 бал.

Потрібно оприлюднювати на офіційному сайті протокол засідання конкурсної комісії з відбору кадрів для виконавчих органів міської ради, а також Персональний склад комісії.

 1. Професійна етика та конфлікт інтересів- 0 балів.

Рекомендуємо затвердити правила врегулювання конфлікту інтересів та кодекс етики службовців та працівників комунальних підприємств, установ і організації.

 1. Землекористування та будівельна політика- 1 бал.

Необхідно оприлюднити на офіційному сайті ставку земельного податку та запровадити електронну реєстрацію для отримання дозволів на встановлення МАФ.

 1. Комунальні підприємства – 0 балів.

Рекомендуємо провести зовнішній незалежний аудит комунальних підприємств та утворити наглядові ради в комунальних підприємствах.

 1. Комунальне майно- 0 балів.

Необхідно оприлюднити результати та протоколи продажу чи передачі в оренду комунального майна, а також запровадити систему електронних аукціонів.

 1. Освіта- 2,5 балів.

Необхідно запровадити електронну чергу до ЗОШ і ЗОСШ та можливість зареєструватись онлайн в позашкільні навчальні заклади.

 

 

В ході дослідження проаналізували також” фінансове здоров’я” бюджетів міст. Узагальнений показник фінансового становища міст покращився порівняно з минулим роком, однією з основних причин стала бюджетна децентралізація.

І лише в Новомосковську ефективність використання фінансових ресурсів- нульова, хоча додаткові величезні фінансові ресурси місто отримало Навіть раніше за інші міста- ще у 2015 році, як місто обласного підпорядкування. А об’єднання з іншими населеними пунктами, яке має відбутися в цьому році,- все це добре, але не з нинішніми правителями, які лише пришиють собі ще більші кишені, але про потреби людини так і не згадають, обмежившись, як і раніше, безкоштовної роздачі смажених курячих крилець напередодні виборів.

Якійсь частині виборців цього виявляється достатньо…

З результатами досліджень читачі можуть ознайомитися на сайті    https://transparentcities.in.ua ,  висновки викладені українською і англійською мовами для широкого світового загалу.

Сумно усвідомлювати, що гроші іноземних інвесторів у Новомосковськ так і не прийдуть, поки в нас буде таке керівництво і такі результати їх ( без) діяльності: місто продовжуватиме занепадати, а чиновники- жиріти.

Кожен народ має тих правителів, на яких він заслуговує. Цей крилатий вислів лише нагадує про те, що якщо управлінський апарат в місті нікчемний, аморальний, неефективний, корумпований, то винні в цьому самі громадяни, які таке керівництво собі обрали і дозволяють йому спокійно існувати.