“Команда Порошенка розікрала мільйони”: резонансне розслідування європейських ЗМІ

Команда Президента України Петра Порошенка розікрала сотні мільйонів з оборонного бюджету країни

Скандальне розслідування з доказами опублікував європейський інформаційний ресурс Luxembourg Herald. Журналісти впевнені, що зараз, прибравши з посади голови держконцерну «Укроборонпром» свого ставленика Романа Романова, Порошенко замітає сліди крадіжки грошей оборонного бюджету України.

Проаналізувавши повідомлення в ЗМІ про «Укробонпром» і його керівника Романа Романова в період з 2014 по 2017 рік, журналісти викрили цілу аферних пірамід в діяльності концерну, спрямовану на відмивання грошей. «Обсяги злочинної діяльності і порушень з боку підприємств і менеджменту Концерну протягом 2014-2016 років значущі.

Наприклад, за даними правоохоронних органів, більше трьох десятків підприємств «Укроборонпрому» в 2015-2016 роках користувалися послугами конвертаційних центрів, відмиваючи таким чином близько 300 млн.грн. Заступник гендиректора з безпеки «Укроборонпрому» Владислав Гадіон восени 2016 року в ЗМІ озвучував обсяг зареєстрованих порушень на суму 648 млн.грн.», – пише Luxembourg Herald.

Журналісти звертають увагу на особливу кадрову політику Романова. На багато провідних посад в Концерні і на його підприємствах були призначені представники херсонського земляцтва – друзі, куми і родичі. При чому ні про яку спеціальну професійну підготовку і знання предмету мова часто не йшла. Важлива була лояльність.

Власне кажучи, як і сам Роман Романов, у якого до призначення в «Укроборонпром» основною сферою професійних інтересів була торгівля автомобілями в південних регіонах України. А в 2014 році саме Романов керував передвиборчим штабом Петра Порошенка в Херсонській області.

Крім того, практично вся діяльність «Укроборонпрому» проходила і продовжує проходити в режимі суворої державної таємниці, який поширюється на більшість контрактів Концерну і на дії слідчих, які розслідують зловживання на підприємствах «Укроборонпрому». На таку надмірну закритість «Укроборонпрому» неодноразово звертали увагу і нардепи України. Наприклад, член парламентського комітету з оборони Тарас Пастух заявляв, що маючи вищий рівень допуску до секретних матеріалів, він не зміг домогтися відповідей ні на один своє питання щодо того як Концерн розпоряджається виділеними йому коштами.

«Нехай «Укроборонпром» принесе контракти і ви побачите, що на одну і ту ж позицію ціни різні, цінник коливається на 30-40%. Нехай керівництво дасть відповідь, можливо корупції немає, але на сьогоднішній день ми можемо тільки про це здогадуватися. А чому ми не можемо побачити ці контракти, викликає ще більше питань», – цитують в статті нардепа.

Як вдалося з’ясувати журналістам, в загальному тільки в 2014-2015 роках було відкрито понад 15 кримінальних проваджень щодо зловживань, вчинених менеджментом підприємств «Укроборопрому». І при всьому цьому, сьогодні Роман Романов спокійно йде з посади, не зазнавши взагалі ніякої відповідальності і голосно заявляючи, що саме його команда «дала потужний поштовх розвитку, як української оборонний промисловості, так і всієї економіки країни».

Нагадаємо, що 12 лютого 2018 року голова держконцерну «Укроборонпром» Роман Романов пішов у відставку. В кінці 2017 року Гройсман заявляв, що вважає за необхідне звільнити Романова через ситуацію з боргами по зарплаті, що склалася на Миколаївському суднобудівному заводі. За офіційною інформацією, на сьогодні стосовно «Укроборонпрому» і його дочірніх підприємств відкрито ряд кримінальних справ. Крім того, НАБУ розслідує маніпуляції «Укроборонпрому» на 39 млн. дол. на поставку запчастин для «Антонова» AN-32.

 

 

 

 

 

http://newsday.org.ua/blogs/11633/