Порошенко запропонував призначити нових членів ЦВК

Президент Петро Порошенко підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії.

Це сталося під час його зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, повідомляє прес-служба президента, не називаючи кандидатів. 

 

Глава держави також підписав лист про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії у зв’язку з завершенням терміну їхніх повноважень.

“Зараз ми запускаємо процес оновлення складу ЦВК”, – зазначив президент.

 

Порошенко зазначив, що новий склад Центрвиборчкому обговорювали давно, але підбір кандидатів затягнувся.

“Сьогодні я радий, що нарешті всі фракції внесли кандидатури, які відповідають всім критеріям. Я їх включив до складу подання”, – сказав президента.

За його словами, основним критерієм був саме новий склад ЦВК.

Порошенко зауважив, що обговорював це питання з неурядовими та громадськими організаціями – і вони підтримують якнайшвидше оновлення Центральної виборчої комісії.

“Я впевнений в тому, що ми спільно несемо відповідальність за якісне проведення  і президентських, і парламентських виборів”, – зазначив Порошенко.

“Тому висловлюю надію, що після проведення необхідних процедур і спецперевірок, парламент буде здатний якнайшвидше винести це питання на голосування і допомогти сформувати новий склад Центральної виборчої комісії”, – сказав він.

Парубій пообіцяв, що “невідкладно” доручить подати на спецперевірку кандидатури членів ЦВК. “Відповідно до законодавства вона триватиме до 15 діб. Це той термін, який ми встигаємо до початку нової сесії”, – сказав спікер парламенту.

“Я також дам доручення профільному комітету невідкладно розглянути, щоб ми вже в лютому вийшли на позитивне рішення оновити ЦВК”, – запевнив він.

Парубій зазначив, що це рішення важливе і для України, і для її партнерів.

Як відомо, ще 1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – у 13-го члена комісії.

7 червня 2016 року Порошенко вніс до Верховної Ради подання на звільнення 12 з 15 членів ЦВК та призначення 11 нових членів Центрвиборчкому.

18 січня 2018 року фракція “Народний фронт” обрала три кандидатури до нового складу ЦВК: Ірину Єфремову, Леонтія Шипілова й Наталю Бернадську (до заміжжя Севастьянова).

 

 

 

 

 

 

https://www.pravda.com.ua/news/2018/01/23/7169304/