СПАСИТЕЛЬ НОВОМОСКОВСЬКА: «СКАЖИТЕ, КАК ЕГО ЗОВУТ?»

І якщо ви думаєте, що цей Месія – персонаж з відомої казки про Золотий ключик, то ви глибоко помиляєтеся. Судіть самі. Читаємо головний рупор місцевого Опозиційного блоку – інтернет-сайт «Полезная газета», редактором якої є теж депутат, і теж від Опоблоку. З приходом осені, як тільки «верхи» заворушилися з об’єднанням громад, цей сайт заряснів матеріалами про видатні можливості депутата Новомосковської міської ради від Опозиційного блоку Олексія Фрейдіна у вирішенні комунальних проблем Новомосковська.

           Олексій Фрейдін є жителем села Миколаївка, він заступник директора з комерційних питань агрофірми «Вікторія», що зареєстрована в Керносівці. З декларації народного депутата Вадима Нестеренка (до речі, теж жителя Миколаївки) відомо, що ця фірма є одним із 26 сільськогосподарських підприємств, де нардеп є кінцевим бенефіціарним власником. Ця обставина, очевидно, і стала визначальною у подальшому перебігу подій…

            Восени 2015 року відомий (але невидимий) сценарист місцевого політичного спектаклю записав О.Фрейдіна у передвиборчий список Опозиційного блоку. І не простим рядовим бійцем, а першим кандидатом. Що це означає? За перших кандидатів у партійних списках ніхто персонально не голосував. Голос кожного виборця був обов’язково голосом за певну партію і її місцевого лідера. Якщо партія набирала прохідний відсоток і отримувала хоча б один депутатський мандат, то перший кандидат автоматично проходив у раду.

            У Новомосковську під час виборів восени 2015 року Опозиційний блок найкраще зумів мобілізувати своїх прихильників, вони дружно прийшли на виборчі дільниці, у той час як більшість городян, які мали право голосу, виявили байдужість і проігнорували вибори. Нагадаємо, активність виборців Новомосковська склала 44,8%, що на 2% менше, ніж в середньому по Україні. На день виборів по Новомосковську на обліку значилося 54 тисячі 544 виборці, а бюлетені отримали тільки 24 тисячі 411.

           Тож місто одержало закономірний результат: більш активна частина електорату обрала керівників міста усім іншим городянам. Усім іншим, у тому числі й пасивним, городянам. За Опоблок тоді проголосували 31% виборців, і таким чином Фрейдін потрапив у депутати. А під його командуванням опинилося найбільше депутатських «штиків» – 13 з 36. До партії-переможниці одразу потягнулися депутати інших партій, хто не надто переймався політичними платформами. Звичайно, під час виборів у Новомосковську вони всі дружно клеймили Януковича, запевняли у своїй прихильності до демократичних цінностей, клялися в любові до городян і все таке інше. Але після виборів хтось їх дуже швидко переконав, і в обмін на їх депутатські голоси вони були допущені до участі в розподілі бюджетного міського пирога. Усі ці персонажі зараз і керують містом. Все, що коїться у Новомосковську, це їх рук справа – місцевої коаліції на чолі з Опозиційним блоком. А ключова особа нинішньої міської влади – Олексій Фрейдін.

         Ось так завуальовано, під прикриттям партійних брендів, до Новомосковської міської ради потрапила значна частина депутатів, які до міста не мають жодного відношення, і для яких, як уже тепер, за два роки, стало зрозуміло, думка місцевих людей геть не має жодного значення. Їм до проблем простого люду байдуже – вони виконують визначені ролі у примноженні олігархічного капіталу і живуть собі – не бідують. Очевидно, кожному з них періодично підкидають якусь кісточку, такі собі «тридцять срібників». А жителі міста на Самарі кусають лікті, розплачуючись за свою виборчу короткозорість.

“Чорний список” депутатів які ховаються,які ховаються від людей на хлібозаводі:

Александрович Андрій, Опозиційний блок.

Барсук Михайло, Опозиційний блок.

Бочкар Олександр, Опозиційний блок.

Васил’єв Дмитро, Опозиційний блок.

Вишневський Юрій, БПП.

Гаркавенко Олександр, БПП.

Дакова Тетяна, партія «Відродження».

Жовненко Василь, Опозиційний блок.

Заблуда Віктор, партія «Відродження».

Земляний Сергій, БПП.

Карачевцев Юрій, Партія Зелених.

Кістриця Станіслав, Партія Зелених.

Козаченко Галина, Опозиційний блок.

Коротич Світлана, партія «Відродження».

Корчевська Валентина, Опозиційний блок.

Кузнєцов Володимир, партія «Відродження».

Лєбєдєв Роман, Партія Зелених.

Морозов Костянтин, Опозиційний блок.

Матвієнко Леонід Іванович, Партія Зелених.

Резніченко Дмитро, ВО»Батьківщина»

Петрусенко Зоя, Опозиційний блок.

Поздняков Сергій, Опозиційний блок.

Сидорчук Павло, БПП.

Фінько Володимир, Опозиційний блок.

Фрейдін Олексій, Опозиційний блок.

Шаповалова Лариса, Опозиційний блок.

              Два роки з моменту виборів про Олексія Фрейдіна взагалі нічого не було чутно. Ну вовтузилися десь там депутати, щось крадькома ділили. Але з початком осені 2017 року О.Фрейдін чомусь різко активізувався. Сайт «Полезной газеты» щоденно почав масовано розміщувати про нього PR-матеріали. Ось, для прикладу, стаття від 9 листопада під назвою «В Новомосковске к горрайонному суду наконец-то начали строить дорогу» (помилки не редагувалися – ред.):

        «Проблема подъезда машин к суду существует не один год и хранители фемиды уже много раз обращались к представителям городской власти и всегда безрезультатно. Всегда были отписки, что включат в план, но обратившись к главе Новомосковской фракции «Оппозиционного блока» Алексею Фрейдину, результат не заставил себя долго ждать и уже начались работы на этом участке улицы…»

З матеріалу, надрукованого на цьому ж сайті наступного дня «Ремонт дороги на кладбище возле ЦРБ в Новомосковске»:

«…Проблема дороги, на этом кладбище, существует уже не один десяток лет… Местные жители, уже много раз оббивали пороги кабинетов чиновников, с просьбой хоть немного засыпать дорогу. Алексей Валерьевич, не остался в стороне от этой проблемы и оперативно среагировал на просьбу жителей о помощи в ремонте дороги кладбища. Всего через несколько недель, после обращения жителей, за свой счёт, он завез несколько машин отсева и на днях, его выровняет специальная техника».

За цією – ще одна публікація – «В Новомосковске вновь откроют проезжую часть возле ДК Металлургов»:

         «…В последние месяцы горожане столкнулись с тем, что автомобильное движение по ул. Паланочная было перекрыто в связи с проведением на площади Героев работ по реконструкции. Такая ситуация создавала новомосковцам массу неудобств. В ситуацию вмешался депутат городского совета Алексей Фрейдин. Настояв на ускорении ремонтных работ, Алексей Валерьевич взял вопрос восстановления движения на проезжей части ул. Паланочная под личный контроль… С завтрашнего дня проезжая часть улицы Паланочная в районе дворца культуры «Металлург» вновь будет открыта».

Наступний матеріал. Він називається «В Новомосковске завершается строительство стоянки возле коллегиума № 11»:

         «Многие родители учеников, которые учатся в коллегиуме, сталкиваются с проблемой припарковать автомобиль и безопасно высадить ребёнка. Родительский комитет коллегиума, уже неоднократно, на протяжении многих годов обращался к Новомосковской исполнительной власти с просьбой решить этот вопрос, но эту просьбу никто не хотел слышать и отписывались, что это не их проблема. Недавно, родительский комитет Новомосковского коллегиума № 11, обратился к главе фракции «Оппозиционного блока» Алексею Фрейдину, с надеждой хоть как-то решить эту проблему и помочь родителям учеников, в безопасной парковке автомобилей, для сопровождения детей к учебному заведению. Алексей Валерьевич оперативно решил данную проблему».

І знову про дорогу біля суду. 16 грудня, публікація під назвою «В Новомосковске отремонтировали дорогу возле детского садика и городского суда»:

           «Проблема плохой дороги, вернее её отсутствия возле суда по улице Б.Ковалёвка в Новомосковске существует уже не один год и хранители фемиды много раз обращались к представителям городской власти с просьбой о помощи, но всегда это было безрезультативно. В этот раз, с данной проблемой они обратились к главе Новомосковской фракции «Оппозиционного блока» Алексею Фрейдину и он не остался в стороне от этой проблемы. Как известно, сейчас проходит реконструкция детского садика… В рамках этой реконструкции, ремонт дороги не был предусмотрен, но благодаря стараниям Алексея Валерьевича, в кротчайшие сроки, дорогу включили в план реконструкции, и теперь не только работники суда будут ходить на работу по новой дороге, но и родители детей, которых приведут в реконструированный садик, будут идти по новенькому асфальту. На этом Алексей Фрейдин не остановился и как глава Новомосковской фракции «Оппозиционного блока», взял под личный контроль ремонт садика, чтобы он завершился как можно скорее и качество этого ремонта, соответствовало всем техническим нормам».

          І купа інших подібних новин з опоблоківського сайту, де Олексій Фрейдін легко, «однією лівою», справляється з будь-якими комунальними катаклізмами міста. Ну просто пішла лавина публікацій про нього. А деякі місцеві інтернет-ресурси встигли розмістити «джинсу» про Олексія Фрейдіна під рубрикою «Видатний діяч Новомосковська». З чого б це, яким місцем він видатний? Ніхто ніколи й не чув про нього, і тут раптом – ось вам, знайомтеся, шановні городяни, це наш супергерой із села, просимо любити і жалувати!

         

 

 

 

           Цілком очевидно, що правляча в Новомосковську влада таким чином визначилася з наміром висунути Олексія Валерійовича кандидатом у мери на наступних виборах, які, очевидно, не за горами. Але ж О.Фрейдін чужий для Новомосковська, а для перемоги на виборах треба, щоб кандидата люди пізнавали в обличчя. Це беззаперечна істина. Тому білборди і сітілайти по місту моментально зарясніли його фотографіями, а сайти – повідомленнями про комунальні подвиги «героя». Пригадуєте, як там у «Вечірньому кварталі»: «Это просто кто-то где-то принял решенье, что очень нужен номер «На бис»!

            

                                ЗДРАСТУЙТЕ, Я ХОЧУ БУТИ ВАШИМ МЕРОМ!

                     З яких це пір для аграрія з села, Новомосковськ став “любімим”?

 

        І почалося «на біс»… А тут ще й Новий рік підвернувся, і О.Фрейдін за власний кошт роздав в усі дитсадки подарунки кожній дитині, і на кожному подарункові – його портрет. І це людина, яка в декларації вказала, що живе на зарплату, яка ледве дотягує до мінімальної! Тобто, він або доходи приховує й податки не сплачує, або вважає всіх ідіотами: чи можна із заявленою зарплатою ремонтувати за власний рахунок дороги? Але це так, ліричний відступ, що характеризує чесність. Такого мера місту – і буде нам щастя…

 

             Ми залишаємо поза дужками відверті нісенітниці, якими масово рясніють публікації щодо Олексія Фрейдіна у провладній пресі. Наприклад, щодо того, що «Спаситель» вніс ремонт дороги в план реконструкції дитсадка. Пояснимо.

По-перше, до реконструкції дитсадка дорога взагалі відношення не має, це різні об’єкти і різні види робіт, і пересвідчитись у цьому можна, ознайомившись з тендерною документацією об’єкту на сайті Prozorro.

             По-друге, О.Фрейдін не має і навіть теоретично не може мати жодного відношення до ремонту дитсадка, бо цей просяклий корупцією об’єкт з 2013 року ремонтує навіть не міська, а вже обласна влада. Останній тендер на ремонт дитсадка у липні 2017 року провело Управління капітального будівництва облдержадміністрації. Тендер виграла «Спеціалізована пересувна механізована колона 788». Вартість будівельно-монтажних робіт по дитсадку склала 10 млн. 172 тис.грн. Інших робіт, як, наприклад, ремонт дороги перед будівлею суду, в тендерній документації не заплановано. Хіба що прилетів                               Супергерой, причарував будівельників своєю харизмою, і ті кинули свою роботу в дитсадку і побігли кудись укладати асфальт. Дурниці, – скажете ви, і будете праві. Хто такий для них якийсь там депутат, який хоче сподобатися виборцям? Та ніхто! І до речі, щоб внести зміни в тендерну документацію, треба знову провести тендер. Інакше це – злочин, пов’язаний з бюджетними коштами. Для вірності, щоб пересвідчитися у своїх умовиводах, ми направили редакційний запит в Управління капітального будівництва облдержадміністрації, чи вносилися зміни в тендерну документацію дитсадка «Чебурашка». З відповіддю ми вас ознайомимо уже в наступному випуску газети.

          Очевидно, автори цих байок розраховують, що їхні опуси читатимуть в інтернеті ті, хто сліпо вірить всьому написаному. Та й яка там відповідальність, у цьому інтернеті – взяв і видалив, якщо впіймали на брехні. Та що там говорити про населення, якщо вони нахабно принижують навіть суди. А як інакше можна сприймати зазначені вище висловлювання «хранители фемиды»? Хто ж це у нас і в якому сейфі ховає богиню правосуддя?

Та, як сказав колись відомий французький суддя, повернімося до наших баранів.

Не зовсім зрозуміло: якщо всі комунальні проблеми у Новомосковську так елементарно вирішуються, то чому цього не роблять керівники міста, які саме за це отримують зарплату? Навіщо городяни годують цілу араву ротів у виконкомі, які, виявляється, нічого не роблять? Можуть – не роблять!

Дешевше буде утримувати одного «Супергероя», а решту дармоїдів – розігнати.

            Звертає на себе увагу й те, як відверто цинічно в цих публікаціях «опускають» міську владу: вона, мовляв, ні на що не реагує, ні на що не здатна тощо. І це при тому, що цю владу зараз очолює в.о. міського голови Сергій Горошко, який є першим кандидатом у списку БПП і помічником народного депутата Вадима Нестеренка. А В.Г.Нестеренко, нагадаємо, у Верховній Раді представляє цю ж політичну силу – БПП. З усього видно, що у Новомосковську і Опозиційним блоком, і Блоком Петра Порошенка керують з одного командного центру. Тож виходить, що Блок Порошенка у Новомосковську просто «зливають», підставляючи під удар. Зрозуміло, що «зливають» заради звеличування Опоблоку. Сергій Горошко мовчки спостерігає, як піариться Фрейдін, не зважаючи на те, що роботи, якими той хвалиться, виконують працівники комунальних підприємств міста – підприємств, які знаходяться у підпорядкуванні міського голови!

         Щоб нікого не вводив у ступор цей політичний вінегрет, нагадаємо, що за часів Януковича, до парламентських виборів 2014 року, Вадим Нестеренко працював в обладміністрації заступником Олександра Вілкула, і одночасно був головою Новомосковської міської організації Партії регіонів. Так що підґрунтя для нинішніх подій у Новомосковську готувалося завчасно.

          Тож і не дивно, що лідер місцевого БПП Сергій Горошко у свята роздає подарунки від Опозиційного блоку. Далека від політичної кухні людина скаже, що це мухи, змішані з котлетами. А наш читач уже може зробити власний висновок: все тут закономірно. Але цю закономірність виборці не помітили під час минулих місцевих виборів. Тепер маємо те, що маємо…

       

 

І якщо хтось переймається, що разом з                     БПП хазяїн «зливає» і Сергія Горошка, ми можемо заспокоїти: можна не сумніватися, що Сергію Григоровичу й надалі посаду знайдуть. Мало того – ще й премію дадуть за нинішнє нервове перенавантаження, і він зможе купити ще одну квартиру за 29 тисяч гривень (це не описка – не доларів, а саме гривень, як це вже було у 2016 році, всього через рік після того, як він став в.о. мера, коли придбав на непрацюючу доньку квартиру у Новомосковську). Щоб усі так жили в новому році!

А щодо радикальної зміни партбілетів, то багато хто після втечі Януковича вдало перефарбувався, а більшості виборців і байдуже – аби гречку роздавали…

         Найнахабніше те, що депутати від Опозиційного блоку, які зараз верховодять у Новомосковській міській раді, мріють, що їх усіх не просто ще раз оберуть у депутати під час виборів до Новомосковської об’єднаної територіальної громади. Вони прагнуть нав’язати місту ще й свого мера – людину не місцеву, випадкову для Новомосковська, далеку від проблем городян.

І ось коли до нинішнього міського бардаку й депутатського дерибану додасться ще й «їхній» мер, тоді Новомосковськ побачить вищий пілотаж у системному розкраданні бюджетних грошей. Причому, тоді уже – і грошей приєднаних до Новомосковська сільських рад.

          Одночасно з розхвалюванням Олексія Фрейдіна в місті почалася хвиля обливання брудом інших потенційних кандидатів у мери. Це теж політтехнологія – обгадити інших. Без цього у нас наче й вибори – не вибори. І понеслося: Літвіщенкові оголошують обвинувальний вирок. Справа тут не в особі Літвіщенка – якщо хтось винен, мусить відповідати за скоєне. Питання в іншому: чому справу 2007 року відкопали тільки у 2016-му? Далі – про Рєзніка на Інтері запускають ролик, як якийсь активіст, що ховає очі, вважає, що Рєзнік, працюючи зараз в мерії Дніпра, може бути причетним до якихось незаконних оборудок. А коли режисера телеканалу разом з цим «скромним активістом» взяли в оборот і треба було підтвердити сказане хоча б якимись фактами, їх чомусь не знайшлося.

 

Хтось іще у Новомосковську хоче бути на виду? Тоді майте на увазі: якщо ви складаєте бодай потенційну альтернативу кандидату від влади, готуйтеся – відро з помиями уже на вас чекає!

А щодо опоблоківських байок про Олексія Фрейдіна, то вони, щойно розпочавшись, уже приїлися, бо нагадують щось із дитинства, та ще й із присмаком іншого анекдоту: «Махнула Василиса Прекрасна правою рукою – озеро, махнула лівою – лебеді, махнула ще 100 грамів – і пішли галюцинації складніші…»