Міністерство оборони і виконком Новомосковська: корупційні схеми схожі, НАБУ та САП мовчить

Як повідомляли  центральній ЗМІ, Національне  антикорупційне бюро України та спеціалізована антикорупційна прокуратура  два місяці тому викрили корупційну схему з розтрати державних коштів у сумі понад 149 мільйонів гривень під час закупівлі палива для міністерства оборони України. За підозрою у причетності до злочину затримали двох осіб, у тому числі і заступника міністра.

Суть корупційного діяння: МОУ  провело торги на закупівлю палива для війська. За результатом торгів були затверджені до оплати пропозиції одного з учасників як найбільш економічно вигідні. Уклали договори на загальну суму понад мільярд гривень за рахунок коштів державного бюджету України.  Втім, за даними досудового розслідування, після укладення договорів за відсутності будь-яких розумних підстав замовник та постачальник уклали додаткові угоди, згідно з якими було безпідставно збільшено  ціни на 16% від початкової ціни. Внаслідок цього на користь постачальника незаконно була перерахована значна сума бюджетних коштів.  Слідство вважає, що службові особи МОУ у змові з представниками комерційного підприємства вчинили злочин передбачений ч. 5 ст. 191 ККУ(“привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

А тепер пригадаймо, скільки подібних фактів ми спостерігали у Новомосковську, коли наші депутати та керівництво, щедро і без особливих підстав збільшували суми ремонтів дитячої поліклініки, футбольного поля в СЗШ №2 і т.п. Доходило до смішного: 1 червня 2017 року о 10:00 в.о. мера  Горошко С. урочисто перерізав стрічку після капремонту школи естетичного виховання, а вже о 10:53 в системі prozzoro було зареєстроване оголошення про необхідність… капітального ремонту тієї ж школи.

https://gorozhanin.dp.ua/novosti/33132-novomoskovskie-rukovoditeli-samozvantsy-razvorovyvayut-byudzhet-goroda-video.html

І це тільки те, що потрапило в поле зору журналістів.

А скільки ще приховує виконкомівське закулісся?

Поки що у виконкомі не бояться нічого й нікого. Мабуть, є якийсь “дах”.

А якщо він продірявиться, куди тікатимуть з нажитими золотими унітазами?

Яку б закупівлю чи ремонт не проводили у виконкомі, вони завжди витрачають не свої, а НАШІ ГРОШІ.

Тож думаємо, робимо висновки…