Ситуація з блокуванням децентралізації в Новомосковському районі привернула увагу ОБСЄ

Вчора, 20 листопада, Піщанку відвідали представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Дніпропетровській області.

В рамках зустрічі з головою Піщанки Миколою Мазницей та місцевими активістами, представники ОБСЄ отримали відповіді на запитання, що перешкоджає впровадженню реформи та створенню об’єднаних громад в Новомосковському районі, зокрема – про ситуацію з формуванням Піщанської ОТГ, яка майже рік не може отримати позитивний висновок Дніпропетровської обладміністрації.

“Ми розповіли, як воно є: про Нестеренко, про його агентів в ОДА, про замовні судові рішення, тиск на місцевих жителів, на голів та депутатів населених пунктів що об’єднуються – каже Вячеслав Горобець, місцевий активіст та громадський діяч. Хотіли створити феодальне князівство, але не вийшло – народ повстав. Боротьба триває“.

 

Створенню такої проблеми, на жаль, сприяє президентська вертикаль влади. Одною рукою, начебто, робить реформи, другою – закладає троянських коней в законодавство, щоб їх в необхідних випадках гальмувати.

“Реформа децентралізації – одна з найважливіших в нашому суспільстві. Це визнають усі експерти. Невже ми дозволимо і її зруйнувати?” – саме такі думки лунали на комітеті Верховної ради, куди неодноразово були запрошені піщанці.

“Для чого в законі про добровільне об’єднання громад передбачений висновок ОДА на відповідність рішення Конституції та законів України? Чому їй передані незаконні повноваження місцевого та Конституційного суду? Може й суди вже не потрібні – нехай все питання “законності” вирішують обладміністрації? В президентській вертикалі зробили “прокладку”, щоб одним дозволяти об’єднуватись, а іншим забороняти, якщо це погрожує комерційним інтересам місцевих князьків. Ми просили Верховну раду взагалі виключили ОДА з цього процесу“, – коментує ситуацію місцевий громадський діяч Олександр Спічак.

Представники місії ОБСЄ подякували піщанцям за співпрацю та запевнили, що вся інформація потрапить у звіти, та буде передана у відповідні європейські установи, що пильно слідкують за ходом реформ в Україні, які фінансуються, в тому числі, за рахунок Європейського союзу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Незаконна ухвала суду скасована! Шо наступне командарезніченко?

 

 

https://pishanka.dp.ua/2017/11/%d1%81%d0%b8%d1%82%d1%83%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f-%d0%b7-%d0%b1%d0%bb%d0%be%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f%d0%bc-%d0%b4%d0%b5%d1%86%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bb%d1%96%d0%b7%d0%b0/