У Новомосковську в 600 метрів набережної смуги”закопають” 100 млн.гривень!

З повідомлення голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 1 листопада 2017 року:” На Дніпропетровщині зводять першу міні- гідроелектростанцію. У центрі Васильківської об’єднаної громади будують міні-ГЕС на річці Вовча. На це вже є 6 мільйонів гривень інвестицій. Реалізація проекту забезпечує енергонезалежність Васильківки. У тому числі інвестор зобов’язався прокласти до гідроелектростанції  якісну дорогу та облаштувати зону відпочинку”.

У цей же день, 1 листопада, у виконкомі Новомосковська прозвучала й інша цифра. І вона шокувала, особливо у порівнянні з 6 мільйонами на ГЕС.

Але все по порядку.

Депутат новомосковської міської ради Олексій Фрейдін провів прес-конференцію для засобів масової інформації. Її тема: плани міської влади з реконструкції 600 метрової ділянки набережної річки Самара по вулиці Паланочній. Ціна питання в 100 мільйонів гривень. Гроші проситимуть у держави.

Картинки по запросу фото фрейдин алексей новомосковск

Картинки по запросу фото фрейдин алексей новомосковск

А тепер порівняйте суми і ефект від реалізації двох згаданих проектів. Очевидно, що одні керівники населених пунктів опікуються комфортом проживання  людей, а задача інших – «порулювати» якомога більшим лантухом з грошима.

Але ще важливіше- що населення отримає на виході. У мешканців селища за 6 мільйонів буде дешевше світло і тепло, а ми…

Вірно в народі кажуть: кому що, а курці просо.

Олексій Фрейдін розповів про основні технічні характеристики запланованого проекту, про які ми вже інформували наших читачів. На набережній проведуть укріплення берега острова, благоустрій пляжу, облаштують зону відпочинку, встановлять лавки, урни для сміття, розіб’ють клумби.

         Проте, зі слів Олексія Фрейдіна,  цей ремонт стосуватиметься тільки правої сторони вулиці Паланочної( якщо дивитися з боку п.к. “Металург”), і не зачепить навіть її проїжджої частини. Тобто на асфальт і ремонт лівої сторони вулиці, що знаходиться збоку житлових будинків, треба буде ще виділяти кошти окремо. Прозвучала іще одна інформація, яка буде цікавою для жителів навколишніх будинків ,а також для тих, чиї діти навчаються в СЗШ№ 15 та відвідують дитсадок” Дюймовочка”: депутат припустив що вздовж набережної розмістять кафешки.

         Цей мікрорайон донедавна був тихим. Принаймні, до того часу, коли при Морозі С., кафе” Прибой” не почало розростатися шаленими темпами. Попри масові скарги жителів на надмірний гамір, постійний запах диму, надто гучну музику ,вечірні розбірки з мордобоями, попри апелювання людей до норм законодавства  щодо дотримання режиму охоронної прибережної смуги річки Самара, мер” від народу”, навпаки, рішенням виконкому узаконив сумнівні новобудови кафе- він присвоїв їм офіційну адресу. Зараз це вже не” Прибой”, а” Султан”, там інший власник ,але кафе продовжує розростатися, мов на дріжджах, і скоро за мовчазної згоди міської влади може зайняти всю набережну аж до мостика на острів. Що цікаво, жодних проектів йому для цього не треба.

 

 

 

 

Сергій Мороз колишній міський голова

Картинки по запросу фото мороз сергей новомосковск

 

А щодо генделиків  вздовж набережної, то, мабуть, особливо”приємно” буде поруч з ними вчити математику, а ще- спати діткам у дитсадку.

І нікого не здивує, що, наприклад, невдовзі два ряди каштанів, які ростуть перед будинком  № 31 по вулиці Паданочній ,в одну мить стануть аварійно небезпечними і будуть спиляні, а на їх місці з’являться  лотки з пивом.

Таких прикладів по місту- хоч греблю гати! Що- що, а знищувати рослинність наші депутати навчилися.

Олексій  Фрейдін під час прес-конференції спрогнозував, що у підсумку, після завершення комплексної реконструкції  набережної навіть жителі Дніпра, які зараз на вихідних не знають, куди себе діти ,поїдуть  відпочивати у Новомосковськ.

Він виступив з пропозицією: створити суспільний майданчик для обговорення проекту ремонту набережної. До обговорення він запросив громадські організації, ЗМІ, усіх городян.

Наскільки щирим було це запрошення до діалогу, промовисто свідчить той факт, що на свою прес-конференцію він не запросив жодного представника громадських організацій чи депутатів від інших партій, крім Опозиційного блоку.

І не відомо, що влада хоче обговорювати з людьми, якщо рішення про майбутній ремонт вони вже прийняли, і з населенням міста навіть не порадилися.

Щоб створити видимість демократії? Дуже незграбно.

Більше того, так званий” майданчик” для обговорення опоблоківці створять на базі провладного інтернет-ресурсу-“полезная газета”. Нагадаємо, редактор цього сайту- теж депутат від Опозиційного блоку Андрій Алєксандрович. А головою місцевого осередку опоблоку є якраз Олексій Фрейдін.

Ось і замкнулася коло- коло маніпулювання громадською думкою.

депутат від Опозиційного блоку Андрій Алєксандрович

Картинки по запросу фото александрович андрей новомосковск     Картинки по запросу фото александрович андрей новомосковск

 

      На запитання як же можна обмінюватися думками на сайті, де відключена функція обговорення опублікованих матеріалів, відповіді не знайшлося. Як і на питання, за якими критеріями будуть фільтруватися пропозиції для публікації на сайті. Фільтрувати їх будуть, бо, як зазначив сам Фрейдін,  цим займатимуться”експерти”, які і відбиратимуть цікаві ідеї. Немає сумнівів ,що найбільше цікавими будуть пропозиції витратити на набережну не 100, а 200 чи 400 мільйонів, а краще( що там розмінюватися на дрібниці!)- одразу мільярд. Як повідомив ініціатор прес-конференції, обговорювати і надавати пропозиції керівництву міста повинна також Громадська рада при виконкомі, але її поки що немає.

       Ця теза потребує наших роз’яснень. Громадська рада у місті була створена за попереднього міського голови, коли над ним нависла загроза висловлення недовіри. Це були події, пов’язані з відмовою Мороза С. негайно закрити Кулебівське звалище. У виконкомі збиралися городяни з дітьми, а кулебівчани  взагалі намагалися натягнути на голову Морозу протигаз. Депутати ініціювали сесію ,щоб висловити міському голові недовіру. На вході до виконкому з’явилися тітушки в якості охорони будівлі виконкому. Тоді Сергію Анатолійовичу й спало на думку створити таку собі “ручну” громадську раду, яка могла б хоч якось виступати на його підтримку і допомогти утриматися у кріслі.

Картинки по запросу фото мороз сергей новомосковск

       І саме така Громадська рада була створена у вересні 2013 року. До неї увійшли ,звичайно ,ж наближені до Сергія Анатолійовича особи. До речі, з представників ЗМІ такої честі удостоївся той же Андрій Алєксандрович. Серед інших членів г.р.- друзі ,родичі тодішнього мера і наближені бізнесмени. Заради цього дехто з них навіть створив” мертвонароджені”громадські організації. Тобто, ті, що існували лише на папері. Бо закон дозволяє зареєструвати громадську організацію навіть двом особам-і все, лізь на трибуну і виступай від імені “широкої” -громадськості!  Ось такі у нас закони…

Так ось, створена Морозом громадська рада почала продукувати гучні звернення на підтримку свого шефа в стилі: “руки прочь от народного Мера!”  і все це-від імені жителів усього міста.

Картинки по запросу фото мороз сергей новомосковск

      Що не кажіть, а г. р.-це дуже зручний важіль у місцевій політиці! До слова, головою громадської ради була навіть не жителька Новомосковська-редактор газети”Новомосковськ сьогодні”, тієї газети, що прийшла у місто разом з Морозом. З ним, до речі, і пішла…

       Ось така вона, фейкова ,ручна, керована і без голоса громадська рада Новомосковська. Звичайно, умови змінилися , і тепер нинішні керманичі створять під себе вже іншу г.р., де будуть інші “виразителі” інтересів, побажань і сподівань Новомосковців. Можна не сумніватися, що”бажати”вони будуть того ж ,чого й керівники міста. Взагалі то громадські ради утворюються при владі населених пунктів для забезпечення участі громадян в управлінні громадами, для врахування громадської думки і здійснення громадського контролю за діяльністю влади.

Але якщо всі свої, то хто й кого контролюватиме?

Як кажуть в Одесі, “не смешите мои тапочки а то помпончики оторвуться от смеха!”

     Нажаль , громадські ради скрізь є нічим іншим, як засобом для влади маніпулювати суспільною думкою, створювати ілюзію народної підтримки своїх дій і вчинків, особливо сумнівних. Тепер у Новомосковську створять нову г.р., але чи стане вона голосом громадськості , та ще й в умовах нашої “особливої” місцевої демократії?

   Найцікавіше те, що в результаті подібних “обговорень” жителям Новомосковська оголосять, що вивчення громадської думки показало: городяни обома руками підтримують як вкрай невідкладний проект реконструкції набережної, оскільки він корінним чином змінить їх життя на краще.

Не вірите? Трішки зачекайте…

Після”всенародного одобрямс”сценаристи місцевої політики отримають у своє розпорядження такий бажаний лантух з грошима, а ділки дрібного калібру розширять  мережі своїх магазинів і кіосків.

Ну а жителі- їм ,як завжди-гарні побажання стрибуни, безкоштовні млинці і повітряні кульки з логотипом “правильної” партії.

Картинки по запросу фото нестеренко вадим новомосковск

Картинки по запросу фото нестеренко вадим новомосковск

Картинки по запросу фото нестеренко вадим новомосковск

 

Але повернімося до прес-конференції.

    …Хоч їх ніхто й не запрошував, але на прес-конференцію, крім представників ЗМІ, прибули також депутат Галина Стець, голова міської організації ветеранів Михайло Горбов, голова го “Наш Новомосковськ” Ірина Ялова та громадські активісти Лідія Рожко та інші. І зіпсували всю картинку для телеканалу, бо почали задавати незручні питання.

      Наприклад, Ірина Ялова поцікавилася ,чому міська влада не розробляє як першочергові і багатоважливіші для населення проекти з покращення енергоефективності будинків-їх утеплення, заміни вікон, дверей, комунікацій , ремонту дахів тощо. Звідки взагалі взявся “актуальний”проект набережної за 100 мільйонів, коли у місті немає елементарного-світла на вулицях, тепла в оселях, якісної води, тротуарів і т.д?

Чому влада не вивчає думки людей, що їм болить?

Та організатор прес-конференції парирував:ці питання не по темі, задавайте їх виконуючому обов’язки мера.

Наступне питання було: чому прес-конференцію на цю тему проводять не посадові особи місцевого самоврядування(міський голова, його перший зам чи принаймні фахівець ЖКГ),а він, депутат, який до реконструкції набережної не має жодного відношення? Чи це так опозиційний блок почав уже можливу передвиборну кампанію з виборів мера і депутатів об’єднаної громади?

Відповідь: це питання ставте їм, чому вони не проводять.

Галина Стець просила уточнити, чи насправді саме він, Олексій Фрейдін, складає списки депутатів, яких запрошують на сесії, а яких ні. Той відповів , що жодних списків не складає, а оповіщення депутатів займається загальний відділ виконкому, їм і треба задавати питання “чому”.

Нагадаємо ,начальник загального відділу нещодавно призначена на самостійну ділянку роботи-директором ліцею”Самара”. Мабуть, за те, що протягом двох років”правильно”оповіщувала депутатів.

бувша начальник загального відділу Мітченко О.

Картинки по запросу фото мітченко елена новомосковск

 

Картинки по запросу фото мітченко елена новомосковск

         “Це місто, яке ветерани будували своїми руками, і як би того не хотіли нинішні керманичі Новомосковська , але нас, ветеранів, ніхто не зможе відсторонити від суспільного життя міста,-заявив після завершення прес-конференції Михайло Горбов.   -Мене не для того обирали головою міської ветеранської організації, щоб я в кабінеті сидів і папірці перекладав. Боляче дивитися, як на очах занепадає місто, яке старші покоління будували потом і кров’ю. Я як військовий знаходжу способи дізнатися, хто, де і які проводитиме прес-конференції.  Але ж це тактика для протиборства з ворогом. І стає сумно від усвідомлення того, що в якості ворога у новомосковців-ті, кого ми самі обрали нами керувати…”

         Отже, виходить, що керманичі міста свідомо віддали ініціативу піару на набережній в руки опозиційного блоку. Хоча в.о. мера Сергій Горошко представляє зовсім іншу партію-БПП. Це є зайвим свідченням того, що у Новомосковську виникла гримуча суміш БПП з опоблоком. Чи знають про це в адміністрації президента?  Напевно що знають. Знають і мовчать…

Секретар міськоъ ради від БПП  Горошко С.  

Картинки по запросу фото горошко сергей новомосковск

 

Як відомо, люди з проблемами слуху вимушені купувати собі в слухові апарати, щоб чути оточуючих, і оволодівають навичками жестикуляції.

А у Новомосковську навпаки-посадовці з депутатами вуха затикають, нехтують спілкуванням з городянами, нав’язують їм свої рецепти“покращення життя вже сьогодні”.

 

А з жестів вони освоїли лише один для народу, і який саме це палець, ми бачимо…