Ви ще хочете в обєднану громаду? Мета децентралізації – не «більше грошей» в місцеві бюджети. Мета – перекладання витрат на місцеві громади.

Уряд планує вкотре пограбувати українців: відібрати гроші з місцевих бюджетів та роздути центральний. Так, забрати в громад мільярди та знищити місцеве самоврядування може проект державного бюджету-2018.

Без грошей на розвиток або на межі існування опиняться міста, села, селища та об’єднані територіальні громади.

“Це злочинний хід уряду, абсолютно кінцеве знущання над бюджетною децентралізацією і централізацією як такою. Запущений повний хід проекту рецентралізації”, – впевнений керівник парламентської фракції “Об’єднання “Cамопоміч” Олег Березюк.

Уряд маніпулює, обіцяє владу та гроші на місця. Та насправді команда Гройсмана буквально руйнує українські міста. Держбюджет-2018 знизить рівень життя кожного українця.

Бажання центральної влади – максимально зосередити в себе весь ресурс і таким чином впливати на органи місцевого самоврядування, зробити їх слухняними. Така система була започаткована за президента Кучми і активно розвинута за Януковича,
– зазначив народний депутат від фракції “Об’єднання “Cамопоміч” Любомир Зубач.

Як Уряд грабує громади? Перекладає видатки з державного бюджету на місцевий. Громадам доведеться утримувати навчальні та медичні заклади. Держава недофінансовує 7 мільярдів субвенцій на охорону здоров’я і 4, 5 мільярди – на освіту. Однак кошти, яких забракне, можна буде “попросити”. Для цього створять окремий фонд. Дати гроші чи ні – вирішуватимуть обласні держадміністрації.

Крім того, громади мають самостійно оплачувати пільги на комунальні послуги. Це 7 мільярдів гривень. Та ще й погасити заборгованість за попередні роки. А це – 8 мільярдів.

Зауважимо, що місцевий бюджет має віддавати в центр уже не 50%, а 80% податку на доходи фізичних осіб, який перевищує норму. Тож міста, які працюють і заробляють більше, не зможуть вкладати кошти у свій розвиток.

Які ризики для місцевого самоврядування несе бюджет-2018 – дивіться у програмі.