ЧЕРЕЗ ПЛОЩУ ГЕРОЇВ У НОВОМОСКОВСЬКУ, “ПРОКАЧАЮТЬ” 80 МІЛЬЙОНІВ. І НЕ ФАКТ, ЩО ЦЕ ОСТАТОЧНА СУМА

              Мова йде про пріоритети. За 80 мільйонів у місті можна було відремонтувати дахи й підвали у всіх будинках, освітити все аж до останнього провулка, зробити дощову каналізацію по місту, можна було утеплити багатоповерхівки або оновити тепломережі, знизивши тим самим тягар платежів для населення і забувши про примусовий перехід на “дуйчики”. Те саме стосується й дірявих водопровідних мереж. Або напружитися владі і створити нові робочі місця з офі­ційним працевлаштуванням людей (не кіоски). І ще, ще, ще…
Але новомосковські посадовці першочерговими бачать інші проблеми. Вони випросили з держбюджету шалену суму на основне, що, на їх думку, турбує сьогодні городян – ремонт центральної пло­щі. На площі Героїв не буде позолочених лавочок чи жар-птиць. Що ж тоді буде за таку суму? Ось цитата з інтерв’ю начальника управління ЖКГ Станіслава Сігіди одному з Інтернет-ресурсів:
“По проекту запланированы такие основные виды работ. Замена всех инженерных сетей. Будет построен новый фонтан. Выполнено озеленение площади, установлено современное освещение и система видеонаблюдения. Будут установлены современные гранитные скамейки. Также проектом предусмотрена укладка более 20 тысяч квадратных метров тротуарной плитки”.
Враховуючи, що ремонт віддали скандально відомій фірмі “Стройінвест”, можна очікувати, що за традицією їм по ходу робіт (і без тендера) добавлять ще до 50% від цієї суми, а це 40 мільйонів! Таку “хімію” вже робили не раз, прокачуючи через “Стройінвест” не один десяток мільйонів.
Це “Стройінвест” з весни за 9 мільйонів утеплює стіни СЗШ №18, і йому добавили на це ще півтора мільйони. Це через них нахабно “відмили” гроші на заміні одних металопластикових вікон на інші в дитсадку “Черемушки”, де демонтовані вікна оголосили отруйними, але потім їх же встановили вже іншим дітям – в СЗШ №15. Це “Стройінвест” займався обладнанням спортмайданчика і благоустроєм території СЗШ №2 за майже 5 млн. гривень, а добрі дяді і тьоті з виконкому (які постійно скаржаться на відсутність грошей) по ходу робіт підкинули їм ще більш ніж півмільйона. Це вони довго й нудно ремонтували дитячу поліклініку, і знов-таки, не обійшлося без колосальних додатково виділених грошей, які важко навіть порахувати. І далі, повірте, буде така ж вакханалія. Бо схема влаштовує і замовників, і підрядників, і контролерів. Усі вони голодними не сидять.
Окремо – про долю зелених насаджень на площі Героїв. Їх вирубають. Під сокиру вже попали досить молоді дерева, найстаршому з яких – 30 років. Посадовці заспокоюють обурену громадськість: замість спиляних планують висадити зовсім молоді голубі ялини, липи, берізки, горобину тощо. Ну чим не заміна одних МП вікон на інші? Схема працює! Більше ж нікуди у Новомосковську гроші дівати!

ПОЗДРАВЛЕНИЕ ОСТРОВСКИМ ДЕНИСОМ ДИРЕКТОР “СТРОЙИНВЕСТ”НА ФОНЕ ВЫПОЛНЕНЫХ РАБОТ СВОЕЙ ФИРМОЙ

         Ще про гроші і “Стройінвест”. На площі згорнуту бульдозером з пішохідної доріжки плитку вантажать і вивозять працівники КП “НККП”. Зрозуміло, що пустити плитку повторно на діло – це краще, ніж викинути на сміт­ник. Але ж всі ці роботи є в калькуляції проекту, за це “Стройінвест” отримає 80 млн. – у т.ч. навантаження плитки, витрати на перевезення тощо. Як гадаєте, “Стройінвест” заплатить за виконану роботу працівникам “НККП” чи якомусь “тузу” передасть конверт із грошима?
Народний депутат Вадим Нестеренко відхрестився від скандалу навколо дерев. В останньому номері газети “Твій рідний край” поспішили повідомити:


“Що стосується тонкощів ландшафтного дизайну або архітектурних рішень проекту реконструкції, то це питання не до мене, я не архітектор. Мені досить того, що проект пройшов державну експертизу, фахівці його перевірили, прорахували, затвердили і це було підставою для виділення держфінансування. Завдання народного депутата в іншому – домогтися виділення фінансування та жорстко контролювати, щоб проект був реалізований якісно, відповідно до термінів, щоб кожна копійка бюджетних грошей була витрачена з користю для міста й городян”.
Наші посадовці самі вирішують, які больові точки на карті міста лікувати бюджетними вливаннями. Але якщо у кожній родині фінанси спрямовуються в першу чергу туди, де наболіло, туди, де ситуація не терпить зволікання, то у Новомосковську, виявляється, головне – зробити площу, на якій перед виборами знову роздадуть безкоштовні млинці. Як говориться, головне, щоб костюмчик сидів. А те, що дійсно місту болить, нехай ще почекає…
І на додачу вбивча новина: міська влада запланувала ремонт шкільного спортмайданчика на території 1-ї школи – за тією ж схемою, що вже прокрутили в СЗШ №2. Про це заявив заступник міського голови з соціальних питань Валерій Ляшок: «Наш проект касается оборудования спортивной площадки в 1-й школе. Есть необходимость сделать там благоустроенную сов­ременную спортивную площадку, такую же, как во 2-й школе. За основу мы брали размеры и за­траты по спортивной площадке во 2-й школе».

P/S  Нагадаємо, на всі роботи і закупівлі влада витрачає не свої, а НАШІ гроші, це зібрані з нас податки.