Обов’язок контролювати проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж, покладається на виконавця послуг…».

11 квітня 2016 року Рівненський міський суд своїм рішенням у справі №569/13182/15-ц задовольнив мій позов до РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал». Серед іншого, суд зобов’язав комунальне підприємство здійснити мені перерахунок оплати за послуги з водопостачання та водовідведення по особовому рахунку з нарахування по нормам на нарахування за показниками лічильника, виходячи із об’ємів фактично використаної води.

                  У цьому своєму рішенні міський суд чітко вказав, що «…законодавство у сфері житлово-комунальних послуг не передбачає відповідальності споживача за прострочення проведення повірки засобів вимірювальної техніки. Обов’язок контролювати міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж, покладається на виконавця послуг…».

Тому, якщо ви опинилися в подібній ситуації, то можете цілком справедливо звернутися до комунального підприємства з вимогою добровільно провести перерахунок. Якщо РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» відмовиться це зробити, то варто звертатися до суду за захистом своїх прав.

У таких випадках раджу звертати увагу, зокрема, на такі норми чинного законодавства:

                Відповідно до абзацу 2 частини 4 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. А згідно з підпунктом 4 пункту 32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення виконавець зобов’язаний контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж.

               При цьому, комунальне підприємство не має права зобов’язувати особу платити по нормам, якщо в неї в житлі встановлений справний лічильник, що підтверджується повіркою. А «Рівнеоблводоканал» за період, коли використовувався неповірений лічильник, має провести перерахунок здійснених нарахувань із нарахування по нормам на нарахування за показниками лічильника, виходячи з об’ємів фактично використаної води.

Таким чином, споживачі-власники лічильників води, які було повірено невчасно, можуть не переживати, що їм треба буде двічі платити за одні й ті ж послуги чи платити за більшу кількість води, аніж вони реально використали.

Справу вів адвокат: Микола Глотов

Користуйтесь консультацією: Хто відповідальний за вчасну перевірку лічильників на воду?

Аналізуйте судовий акт: Несправедливі умови договору, це умови які призводять до істотного дисбалансу між договірними права та обов’язками сторін та є підставою для визнання такого договору недійсним (ВСУ від 8 червня 2016 р. у справі № 6-330цс16)

Турист может напрямую взыскать уплаченные деньги с туроператора, а не с исчезнувшего турагентства, если его права нарушили, а услуги не предоставили (Апеляційний суд м. Києва, рішення від 31 травня 2016 р.)

Вкладник депозиту є споживачем фінансових послуг і має право на стягнення пені у розмірі 3-х відсотків за кожен день просрочення повернення вкладу ( Ухвала ВССУ у справі № 6-43516св14 від 11 листопада 2015р.)

 

 

 

http://protokol.com.ua/ua/rishennya_pererahunok_spogivachu_oplati_za_poslugi_z_vodopostachannya_ta_vodovidvedennya_cherez_sud/