Мєнти як рекетири.(+ФОТО)

 

У Апостолівському районі поліцейські «збили» хабар з фермера.

Невідомі працівники Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції ГУ НП України в Дніпропетровській області, під керуванням слідчого відділення Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Стрельченко Ігоря Олеговича та начальника Апостолівскього відділу поліції Сошенко Миколи Леонідовича, і іншого працівника поліції – Касянчука Володимира Адамовича, в складі шести цивільних осіб в 9 годин 15 хвилин 14 августа 2016 року зупинили комбайни та автомобілі з зерном на полі, яке засіяла громадянка Шевченко Світлана Іванівна, і повідомили, що комбайни вилучені та арештовані.

Біля комбайнів були виставлені два поліціянти з автоматами.

Слідчий Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції ГУ НП України в Дніпропетровській області Стрельченко І.О. повідомив, що він арештовував та вилучив два комбайни, які належать громадянину Липка С.А., з зерном (насіння соняшника), яке належить Шевченко С.І.

Липка С.А. і Шевченко С.І. заявили клопотання про надання їм копії ухвали слідчого судді про арешт цих комбайнів відповідно до вимог статті 17 КПК України.

На цю вимогу особа, яка керувала захватом (не назвалась, була в цивільному), повільно витягнула в гору свою руку і чітко показала середній палець:

Слідчий Стельченко І.О. взагалі заборонив громадянам Липці С.А. та Шевченко С.І. ознайомитись з ухвалою слідчого судді та з документом, який він склав (або взагалі не складав) – на арешт та тимчасове вилучення двох комбайнів.

При цьому слідчий Стрельченко І.О., відмовляючи громадянам Липці С.А. і Шевченко С.І. , як особам, у яких було арештовано майно, порушив вимоги ст. 170 КПК України «Накладення арешту на майно»:

«1. Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку».

А відмовляючи у видачі копії відповідного протоколу про тимчасове вилучення майна особам, у яких вилучено майно, та володільцю вилученого майна, слідчий Стрельченко І.О. порушив вимоги ст.168 КПК України, «Порядок тимчасового вилучення майна», яка прямо передбачає:

«1. Тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу в порядку, передбаченому статтями 207, 208 цього Кодексу. Кожна особа, яка здійснила законне затримання, зобов’язана одночасно із доставленням затриманої особи до слідчого, прокурора, іншої уповноваженої службової особи передати їй тимчасово вилучене майно. Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом.

Слідчий працівник міліції при арешті та вилученні майна проігнорував той факт, що Шевченко Світлана Іванівна використовує поле з 1997 року згідно сертифікату серії ДП №0238264, на праві на земельну частку (пай), площею 5,61 га, яка отримана Пасєкою В.Ф. (померлий громадянський чоловік Світлани Шевченко – ред.) згідно рішення загальних зборів колишнього КСП «Апостолівський».

Відповідно проведенного жеребкування Пасєка В.Ф. отримав пай №0264, який знаходиться в полі біля колишнього Апостолівського маслозаводу на підставі рішення Апостолівської РДА від 27.05.1997 року № 454-р.

Тобто з моменту отримання земельної ділянки, яка передбачена паєм №0264, з 05 червня 1997 року по теперішній час користувались землею спочатку Пасєка В.Ф. і Шевченко С.В. разом, а після смерті Пасєки В.Ф. земельну ділянку використовує Шевченко С.В.

Земельну ділянку їй допомогав обробляти громадянин Липка Сергій Анатолійович, і в осені 2015 року ця земельна ділянки була вспахана, а весною 2016 року засіяна насінням соняшника за кошти громадянки Шевченко С.А.

Але 02 вересня 2016 року громадян Липку Сергія Анатолійовича і Шевченко Світлану Іванівну визвав до себе голова Апостолівської райдержадміністрації Харченко Олександр Валерійович.

Голова РДА Харченко О.В. зобов’язав громадян Шевченко і Липку віддати цю земельну ділянку, разом із посіяним зерном, громадянці Токарчук Клавдії Панасівні, заборонивши збирати врожай, який був посіяний Шевченко С.А.

Голова Апостолівської райдержадміністрації Дніпропетровської області Харченко Олександр Валерійович пояснив, що він відбирає земельну ділянку у громадянки Шевченко Світлани Іванівни, так як дана земельна ділянка була зареєстрована, за його допомогою, на іншу особу – громадянку Токарчук К.П. 02.06.2016 року, на підставі свого розпорядження, як голови Апостолівської РДА, №115/0269-16.

Голова Апостолівської райдержадмінстрація не врахував той факт, що земельна ділянка Токарчук Клавдії Панасівни з 2002 року по 2016 рік знаходилась в оренді ТОВ «АТД Дніпровський» (керівник – Лісовий О.М.), а земельна ділянка Пасєкою Володимиром Федоровичем та його дружиною Шевченко Світланою Іванівною оброблялась самостійно з 1997 року, – і це є дві різні земельні ділянки, які знаходяться на різних полях.

Про використання земельної ділянки громадянки Токарчук К.П. ТОВ АТД «Дніпровський» голова Апостолівської райдержадміністрації знає, так як земельна ділянка №0264, яка була отримана чоловіком Шевченко С.І. – Пасєкою Володимиром Федоровичем на підставі рішення Апостолівської райдержадміністрації №454-р від 27 травня 1997 року, знаходиться в полі біля колишнього маслозаводу, а земельна ділянка Токарчук Клавдії Панасівни знаходилась в полі біля кладовища, тобто в різних полях на відстані 5 км одна від одної.

Комісія, яка була 02.09.2016 року зібрана головою РДА, визнала технічну помилку при складанні проектної документації, яку склав приватний підприємець Середа М.В. при передачі землі від одного громадянина іншому, але голова РДА відмовився скасовувати своє рішення про передачу землі громадянці Токарчук К.П. і відмовився оформлювати акт засідання комісії.

Враховуючи той факт, що дії голови Апостолівської РДА, – які потягли передачу земельної ділянки, яку відповідно до рішення Апостолівської РДА від 27.05.1997 року № 454-р було визначено як земельну ділянку №0264 за громадяниним Пасєкою В.Ф., іншій особі громадянці Токарчук К.П., – є протиправними та такими, що суперечать чинному законодавству, Шевченко С.І. звернулась до суду з метою захисту своїх прав.

Але невідомі працівники Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції ГУ НП України в Дніпропетровській області, без будь-якого рішення слідчого судді, вилучили та арештували приватну техніку – комбайни та автомобілі з зерном, на полі, яке засіяла Шевченко Світлана Іванівна.

Також, без будь-яких документів, вони вилучили зерно соняшнику – приблизно в кількості 11 тонн – завдавши матеріальну шкоду Шевченко С.І. на суму 81.400,00 грн.

А вилучивши два комбайни – без будь-яких документів! – завдали шкоди громадянину Липці С.А. – на суму 2 млн. грн.

Тобто, працівники поліції незаконно утримували майно Липки С.А. (2 комбайни вартістю 2 млн грн.) та майно Шевченко С.І. (дві тони зерна соняшнику вартістю 15 тис. грн) з 14 по 21 вересня 2016 року – без будь якої правової підстави.

Фотографії з місця незаконного арешту комбайнів, автомобілів і соняшників у Апостолівському районі Дніпропетровської області

 

 

 

 

 

 

litsa.com.ua