Звернення Дніпропетровського Майдану до Президента

Президенту України Петру Порошенко

Шановний Петро Олексійович !

До Вас звертається громада Дніпропетровська, в день обрання нами Вас на посаду Президента країни. Вже рік, як Ви керуєте нашою країною, настав час підведення перших висновків Вашої роботи на цій відповідальній посаді. Ви казали нам : « Євромайдан повстав, коли тодішня влада в останню мить відмовилася підписати угоду з ЄС, але те був лише привід. Причина ж в тому, що у народу лопнуло терпіння. На площі і вулиці вийшли люди, які не хочуть і далі так жити, як жили до цих пір.» Зараз ми громадяни України, також втрачаємо останні краплини терпіння, хоча діє нова влада, яка до речі зайшла у кабінети на крові простих майданівців та на горбах пересічних громадян.

«Ми, українці, хочемо бути вільними.» — казали Ви пане президент, але ми з квітня 2015 року, стали рабами приватних фірм пана Фірташа та пана Ахметова, які завдяки Вам та Вашому прем’єр міністру, почали отримувати гігантські надприбутки надаючи всім нам наш український газ, електрику, тепло, воду по здирницьких цінах. «Україна має все необхідне, щоб забезпечити добробут.» — казали Ви, чому ж тоді газ власного видобутку українців, якій коштує менш 700 гривень, нам продають за 7188 гривень; чому кіловат годину при собівартості 0,001 копійки на АЕС, нам продають за 0, 36 грн., і так далі.

Чому держава віддала сумнівним комерційним ділкам природні монополії ? «Добре знаю, як примножити наше національне багатство і наповнити бюджет.» — заявляли Ви, але ми бачимо як примножується багатство купки друзів Януковича, народ зробили жебраком, через неконтрольовані ціни на харчи, ліки, транспорт, підступні тарифи, падіння гривні, знущальні зарплати та пенсії. «Реформувати правоохоронну систему (суди, міліцію, СБУ, прокуратуру) — значить, створити передумови успішності всіх змін, у тому числі і в економіці.» — вірно стверджували Ви Петро Олексійович, але ми бачимо по обласному центру тих же суддів, прокурорів, міліцейських керівників, що і при режимі Януковича. Лише на верхах змінені обличчя керівників, та складається враження, що на потоках брудних коштів і на корупційні схеми просто поставлено своїх, не більш. «В Україні повинні восторжествувати принципи правової держави і справедливості.

Ці принципи вимагає наявність прозорої і несуперечливої законодавчої бази, доступного, справедливого, неупередженого і змагального судочинства, невідворотності покарання за злочин, гарантій дотримання основних прав людини…» — заявляли Ви, але ми бачимо, що навіть добре відомі замовники побиття Київського майдану, Дніпропетровського майдану, не покаранні , більшість з них продовжує обіймати державні посади, безліч інших резонансних злочинів не розслідується, і навряд чи колись буде у суді. «Наш ВПК здатний задовольнити більшість потреб армії і дати поштовх реіндустріалізації — відродженню промислового потенціалу України.»- яскраво впевняли Ви, але наш всесвітньо відомий Південмаш, по півроку без заробітної платні, і рік без оборонних замовлень, і тільки втручання майданівців з незалежними профспілками трохи вплинуло на ситуацію, людям віддали частину зарплатного боргу.

Ви обіцяли, що військові дії на українському Донбасі закінчаться в найближчий час, на жаль за рік цього не сталося. Ви обіцяли безвізовий режим для громадян в Європу, цього також не відбулося. Це не вичерпний перелік того, що заявляли Ви, ми вірили, та чекаємо від Вас, Петро Олексійович. Повірте, ми не є так званими професіональними революціонерами, ми хочемо достойного життя, готові чесно працювати на себе та країну, але умов для цього ви за рік не зробили. Ми вимагаємо від Вас, наступних дій:

1. Вжити Ваших повноважень, та повноважень Вашої фракції у Верховній раді, для негайного зниження тарифів на газ, тепло, електроенергетику, воду до рівня цін 2012 року. Протягом найближчих днів.

2. Проіндексувати всі пенсії, стипендії, соціальні виплати, зарплати відповідно до курсу інфляції. Протягом найближчих днів.

3. Зняти негайно з посад, голову Національного банку, прем’єр міністра з кабінетом міністрів. Протягом найближчих днів.

4. Почати люстрацію в України, в судах, прокуратурах, міліції, державній службі, виконкомах місцевого самоврядування, всіх рівнів . Почати негайно, зараз, і закінчити до 1 вересня 2015 року.

5. Почати процес націоналізації всіх підприємств енергетичної галузі, добувної галузі, всіх природних монополій. Переглянути законність приватизації всіх державних підприємств України починаючі з 1992 року. Почати негайно, та закінчити до кінця року.

6. Обмежити на законодавчому та виконавчому рівні надприбутки при продажу харчів, ліків, та транспортні послуги. Змусити ефективно працювати Антимонопольний комітет України, Державну інспекцію України з контролю за цінами, через повну заміну кадрового складу, та розширення повноважень .

7. Залучити до вирішення питань по примиренню в Донбасі, народної дипломатії, через запрошення для переговорного процесу, авторитетних людей ( науковці, трудівники, спортсмени, ветерани, громадські діячі, то що) , які мають вплив на донецьких та луганських ватажків. Наполягаємо на надані нам Вами, ретельної і публічної відповіді з усіх поставлених питань, по суті виконання народних вимог у 30 денний термін, згідно Закону України «Про звернення громадян».

Днепропетровская общественная организация
«Евромайдан-Днепр» 

25.05.2015г