Суд відмовився звільнити одного з “дніпропетровських терористів”

Індустріальний районний суд Дніпропетровська 19 лютого відмовився випустити з-під варти обвинуваченого у скоєнні терактів Лева Просвірніна. Про таке рішення суду, ухвалене на клопотання сторони захисту, поінформувала адвокат Просвірніна Олена Кирилова.
За її словами, у клопотанні мова йшла про можливість заміни запобіжного заходу її підзахисному на будь-який, не пов’язаний з утриманням під вартою, і містилось посилання на європейську практику судочинства.

«Ми заявляли про те, що таке довге перебування під вартою не може бути обґрунтоване тяжкістю злочину, були приведені конкретні рішення Європейського суду з прав людини з цих питань. Клопотання було відхилене. Суд проігнорував практику Європейського суду з прав людини і продовжив перебування Просвірніна під вартою», – сказала Олена Кирилова.

Крім того, як повідомила адвокат, у вівторок суд долучив до матеріалів кримінальної справи документи, які можуть засвідчити наявність в обвинуваченого алібі на 14 травня 2012 року. Саме цього дня приблизно о 14.00, за версією слідства, Лев Просвірнін придбав для політолога Віктора Сукачова картку для мобільного телефону, з якої потім велось листування з правоохоронними органами щодо вимог виплати коштів.

За даними адвоката, її підзахисний має довідки, які підтверджують, що цього дня він перебував удома з дитиною, виходив у мережу інтернет та відвідував дитячу поліклініку.

Суд доручив перевірити ці довідки працівникам СБУ.

Нагадаємо, 27 квітня минулого року вдень у Дніпропетровську протягом години сталося чотири вибухи, внаслідок яких постраждала 31 людина, зокрема 10 підлітків.

31 травня – 1 червня правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних в організації вибухів у Дніпропетровську.

Згодом стало відомо, що СБУ підозрює затриманих у скоєнні ще трьох терактів в 2011 році: у Харкові 13 жовтня, Запоріжжі 21 жовтня й Дніпропетровську 16 листопада. Згідно з версією слідства, ідеологом і організатором цієї схеми був викладач Дніпропетровського університету Віктор Сукачов, який нібито керувався фінансовими мотивами.

29 листопада в Індустріальному районному суді Дніпропетровська розпочали зачитувати обвинувальний висновок, в якому вказано, що Віктор Сукачов та Віталій Федоряк з вересня 2010 року діяли з метою привернення уваги громадськості до своїх політичних і інших поглядів, що стосуються зміни існуючого в Україні політичного ладу і реформування правоохоронної системи, вимагали скасування проведення Євро-2012 в Україні та виплати грошових коштів.

Радіо Свобода